Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem egészítik ki a...

Miért nem egészítik ki a COVID 19 elhunytak adatait közlő felületet egyéb egészségügyi információval?

Figyelt kérdés

Pl.: Várható élettartam az előzménybetegségek és a kor függvényében (COVID nélkül), BMI Index, Dohányzás megállapítható, Alkoholizmusra utaló jelek megállapíthatók


Szerintem így lényegesen transzparensebb képet lehetne kapni arról, hogy miért maradjanak otthon az emberek.


2020. ápr. 15. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Esetleg a péniszméretet, kedvenc focicsapatot, és az első csók pontos időpontját és célszemélyét nem kéne még odaírni?


Ha neked az eddig fellelhető anyagokból nem világos, hogy miért kell otthon maradni, akkor kellően gyengék a képességeid ahhoz, hogy a többi adat bármit mondjon neked. Már csak azért is, mert ezeknek semmi közük ahhoz, hogy miért is kell otthon maradni. Tudod, hogy miért? Hogy útját álljuk a vírus terjedésének, vagy kevésbé optimális esetben is lelassítsuk azt. És miért? Azért, mert rengeteg veszélyeztetett ember van. Függetlenül attól, hogy a 102. elhunyt cigizett-e.

2020. ápr. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon jó ötlet. A hajszínt se felejtsük el, hogy még pontosabban tudják a zemberek, hogy miért kell othhon maradniuk!
2020. ápr. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Jósolni, hogy meddig éltek volna lehet, de szerintem a családok nem örülnének neki, ahogy te sem szeretnéd látni, hogy a nagyid még veled lehetett volna akár 10 évig is, de most hallott(ha esetleg már elvesztetted sajnálom).Nekünk ők számok, de másoknak rokonok, ezt is figyelembe kell venni.

A dohányzásra lehet tippelni, a COPD nagyrészt dohányosoknál alakul ki.

2020. ápr. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%

"BMI Index, Dohányzás megállapítható, Alkoholizmusra utaló jelek megállapíthatók


Szerintem így lényegesen transzparensebb képet lehetne kapni arról, hogy miért maradjanak otthon az emberek."


Zabálni, piálni, meg dohányozni????

2020. ápr. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
Már most 134 halottunk van, ami minden egyes nap nő. Egyszerűen nincs értelme, nincs rá idő sem, hogy minden egyes halottat részletesen kielemezzenek. Mégis mi változna? Teljesen egészséges emberek, sőt gyerekek is haltak bele. Ha az egészségügy túl lesz terhelve, alsó hangon több ezer halottunk lesz, mert aki menthető lenne, arra nem marad már kapacitás...
2020. ápr. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

EGyszer tették ki nyilvánosba, a TASZ azonnal betámadta őket! hogy azonosítható volt az angol nagykövethelyettes (alkoholizmusra utaló betegség).


GDPR....

2020. ápr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A jelenleg látottak alapján pont nem látszik indokoltnak az otthonmaradás, ezért is lenne transzparensebb, ha látszódnak egy várható élettartam legalább. BMI-t számolni semeddig nem tart, és rávilágít arra, hogy az egészséges életmód befolyásolja-e a halálozási kockázatot, vagy sem.
2020. ápr. 15. 10:22
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

#7 Ezek ismert tények a statisztikákból... és értelmetlen csak a halottakra nézni.


Világosan le van írva hogy a dohányzás általánosan mennyit szoroz rá a halálozásra. Ki lehet kalkulálni kb.


Egyébként 60 év felett már majdnem mindenkinek van valami krónikus betegsége. Akár egy kezelt magasvárnyomás, cukorbetegség, prediabetes stb

2020. ápr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

"ezért is lenne transzparensebb, ha látszódnak egy várható élettartam legalább"


Hány év még várható élettartamtól mondanád azt valakire, hogy neki már úgyis mindegy volt?

2020. ápr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
1-3 év
2020. ápr. 15. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!