Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet, hogy ténylegesen vége...

Lehet, hogy ténylegesen vége lehet a járványnak május végére?

Figyelt kérdés

Ma internetenen olvastam, ma frissen tették fel, hogy május végére vége lehet, tehát a tetőzés június, júliusra nem igaz állítás. Valamint múlthéten több napon keresztűl is naponta 100-110 beteggel volt több és három napja jóval 100 alatt van a különbség.


Lehet május végére vége ennek az egésznek?



2020. ápr. 15. 22:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
45%

Nem. Még a felénél se vagyunk szerintem, a tetőzést se értük el. Leghamarabb ez várható májusban. Utána még 1-3 hónap, mire "vége".

(Egyébként szigorúan véve szerintem sose lesz "vége", csak sikerül enyhe, legyűrhető, kezelhető szezonális betegséggé szelídíteni idővel, ami már tényleg nem fog nagyobb galibát okozni mint az influenza.)

2020. ápr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező, te komolyan elhiszed, hogy a hivatalos oldalon levő számok a valós helyzetet mutatják??? Mert egyáltalán nem. Egyrészt alapból keveset teszteltek, másrészt április eleje óta az is lecsökkent, a kiugróan magas értékek akkor voltak, amikor az idősek otthonában teszteltek, ami nagy arányban pozitív lett (de ez nem jelenti a járvány tetőzését). Egyébként a tájékoztatókban is írják és mondják, hogy a valós betegszám ennek az adatnak a többszöröse lehet.

Szóval ahhoz, hogy a járványnak vége legyen május végére, kisebb csodának kellene történnie szerintem.


Látom, hogy a külföldi IHME oldal a hivatalos adatok alapján kalkulál, ezen kívül én a koronamonitor oldalt szoktam figyelni, az ATV-ben említett magyar adatelemző oldalát nem ismertem eddig. Még egy külföldi informatikus adatelemző oldalát is nézem (ha érdekel: [link] itt lehet látni, nagyon sok országnál előfordult olyan, hogy nagy az "adatzaj" vagyis nagyobb kiugrások, majd visszaesések vannak, de ez még nem jelenti a járvány tetőzését. Ez az adatelemző maga is írta, hogy többször becsapták már az adatok, és azt hitte, hogy egy ország már a tetőpontra jutott, de a későbbiekben kiderült, ez tévedés volt.


Egyszóval, szép lenne hinni a májusi kifutásban, de egyelőre ebben semmiképpen nem tudok hinni, főleg, mert látom, rengeteg ember nagyon elővigyázatlan.

2020. ápr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
58%
Addig fog tartani a vírus, amíg a világ vezetői azt nem mondják a háttérből hogy vége. És ez nem valószínű hogy 1-2 hónap lesz. Sajnos. Ez nem egy komoly vírus. Pár ember hal bele, akik amúgy is meghalnának. Ha valami tényleg halálos, és olyan lenne amiről nem tudjuk, hogy mi. Akkor nem csak ilyen látszat intézkedések lennének, meg panikkeltes. Ez csak a gazdaság tonkretetelere és az emberek megfelemlitesere szolgál. Nem hal meg több ember, mint pl. tavaly ilyenkor.
2020. ápr. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

De miért akarja tönkretenni az országot a fidesz?


Ez ellen sürgősen tenni kellene nekünk állampolgároknak.

2020. ápr. 16. 16:26
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
A Fidesz nagyon kis hal. Nem ők döntenek ezekben. Ők egyszerűen arra fókuszálnak hogx hatalmon maradjanak. Ha nem csinálnának semmit akkor szétszednék őket. ( a legtöbb dolognak amúgy sincs sok értelme pl: az öregek összefogdosnak mindent a boltban, aztán én majd csak délután mehetek és ugyanúgy megfogom)
2020. ápr. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
55%

"Addig fog tartani a vírus, amíg a világ vezetői azt nem mondják a háttérből hogy vége. És ez nem valószínű hogy 1-2 hónap lesz. Sajnos. Ez nem egy komoly vírus. Pár ember hal bele, akik amúgy is meghalnának. Ha valami tényleg halálos, és olyan lenne amiről nem tudjuk, hogy mi. Akkor nem csak ilyen látszat intézkedések lennének, meg panikkeltes. Ez csak a gazdaság tonkretetelere és az emberek megfelemlitesere szolgál. Nem hal meg több ember, mint pl. tavaly ilyenkor."


Nálad van a nagy pont.


Én / meg még mások is, ismeretségi körömben / már az elején mondogattam, hogy más áll a háttérben, nevezetesen egy jó kis gazdasági világválság kirobbantása, mert már "időszerű" volt. A vírus eszköz ehhez.

Kérdező: Orbánék is csak bábok, mint más országok vezetői, a nagyobbak kezében.

2020. ápr. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Dehogy, még csak most fogunk a tömeges megbetegedések szakaszához érni...
2020. ápr. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!