Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Anyukámnak lehet korona vírus...

Róbert dávid kérdése:

Anyukámnak lehet korona vírus fertőzés e van nagyon aggódom mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tehát minden tünet rá vonatkozik hívta a háziorvos t tappenz rá írta ki. Nagyon panikolok és szorongó egyedül élek vele:ti mit csinál átok a helyembe? Nagyon szeretem őt és nem szeretném hogy bármilyen baja legyen idén tölti be az 50 et. Én 29 éves vagyok.
2020. ápr. 22. 09:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem az a kérdés, hogy mit csinálnánk a helyedben. Ezer helyen, ezerszer elmondták, hogy mit kell tenni ilyenkor: [link]

Fel kell hívni a háziorvost, aztán ő majd megmondja. Ha csakugyan arra utalnak a tünetek, akkor vagy mentőt küldenek, vagy be kell vinni a kijelölt kórházba. Ott aztán megvizsgálják, ha indokolt, akkor megcsinálják a tesztet, majd valószínűleg hazaküldik, hogy majd pár nap múlva értesítik, hogy mi a helyzet. Azt azért jó tudni, hogy akiket megvizsgálnak korona gyanúval, azoknak is kb 10%-áról bizonyosodik be, hogy tényleg covid-19-el fertőzött. Nagyobb eséllyel mondják majd, hogy negatív, és maradjon otthon, gyógyulgasson.

Persze én nem vagyok orvos, csak leírtam, amit hallottam mostanában.

2020. ápr. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%

Most ezen semmi értelme szorongani. A legtöbben elkaptuk már vagy el fogjuk kapni, ezt mindenki tudja.


Anyukádnak, ha amúgy egészséges, semmi baja nem lesz. Pár nap alatt javulnak a tünetek, és kb. 2-3 hét alatt teljesen meg is gyógyul. Mint az a sokezer ember, akiket nem kellett hála Istennek kórházba vinni, és emiatt se nem teszteltek, se nem foglalkoztak velük különösen.

2020. ápr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát minden tünet rá vonatkozik"


Mik azok a tünetek egész pontosan?

2020. ápr. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Milyen tünetek?


Ezt így távolról lehetetlen megmondani.


Ha 40 fokos láza van, meg fullad akkor érdemes mentőt hívni. És fontos hogy a betegség enyhe kezdése után válthat hirtelen rosszabbra. Kb 5-7 nappal.


Ekkor kell figyelni rá.

2020. ápr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Életkor szerint nem tartozik a veszélyeztetett korosztályba. Van valami krónikus betegsége?
2020. ápr. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nincsen krónikus betegsége
2020. ápr. 22. 10:37
 7/22 anonim ***** válasza:
És még csak nem is dohányos?
2020. ápr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Dohányzott de már nem dohányzik egy ideje
2020. ápr. 22. 11:26
 9/22 anonim ***** válasza:

Írd le milyen tünetei vannak.


Vagy mit szeretnél kérdezbi? Nézzük ki a jósgömbből mi baja és küldjünk mentőt érte?

2020. ápr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Fáradtság fejfájás
2020. ápr. 22. 11:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!