Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Jogosak a félelmeim, hogy a...

Jogosak a félelmeim, hogy a korlátozások feloldása beláthatatlan katasztrófákhoz vezethet?

Figyelt kérdés
Egyre több helyen olvasom, hogy a korlátozások feloldását tervezik. Ausztria jövő héten elvileg teljesen megszüntetni, és itt is elkezdenek finomítani rajta. Ezzel azt fogják elérni, hogy teljesen berobban a jrávány, és ez rengeteg áldozttal járhat. Ezt nem lenne szabad megtenni. Lehet persze mondogatni, hogy gazdaság így gazdaság úgy, de az emberélet sokkalta fontosabb kéne, hogy legyen mint a pénz. Tényleg ilyen világban élünk?

2020. ápr. 28. 12:40
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

"Mi a nagyobb veszteség? Ha öregek halnak meg a vírus miatt, vagy ha fiatalok halnak meg a munkanélküliség, szegénység, éhezés miatt?"


Szomorú, de igaz! Vegyük hozzá a gyerekeket is! A jövőt!

2020. ápr. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező, én veled értek egyet. Szerintem hatalmas baj lesz a korlátozások feloldásából.

És az meg hülyeség, hogy csak az idősekre meg a krónikus betegekre veszélyes a vírus. Bárkire lehet veszélyes, senki sem tudhatja, hogy hogy reagál a szervezete.

2020. ápr. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon elkeserít, amikor azt olvasom, hogy az emberek saját maguk követelik a további szigorításokat, meg a korlátozások fenntartását "az emberélet védelmében".

Emberélet címszó alatt nyilván arra gondolsz, aki meghalna koronavírusban. Ő valóban meg lesz védve ezáltal (vagy nem. Majd kiderül), míg én, akinek az elsők közt szűnt meg a munkahelye, annyit tudok biztosan, hogy még a következő havi lakbért ki tudom fizetni a félretett pénzemből, de kajával már nem 100%, hogy ki tudom húzni a hónapot. Hogy azután mi lesz, ha ebben a hónapban sem sikerül elhelyezkednem, az egy nagyon jó kérdés. Hiába dolgozom már 6 éve, mivel ebből a legtöbb év diákmunka volt, mert tanultam, és most sikerült "felnőttként" teljes állásban munkába állnom, ami gyorsan meg is szűnt, még munkanélkülire sem mehetek el.

De az én életem nem számít emberéletnek :( Fac kivan már ettől a gondolkodásmódtól.

Neked amúgy van jövedelmed? Van étel a hűtődben? Van tető a fejed fölött? Mert ha igen, akkor nyugodtan ott is maradhatsz, senki nem fog fegyvert tartani a fejedhez hogy márpedig repülnöd kell/koncertre kell menned/étteremben kell enned, sőt a tömegközlekedést is ki lehet kerülni, és máris a lehető legkisebbre csökkentetted a kockázatát, hogy megfertőződj, és átadd a féltett szeretteidnek. A többiek meg hadd éljék az életüket.

2020. máj. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!