Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vékony sárgás-fehér lepedek a...

Vékony sárgás-fehér lepedek a nyelv hátsó részén, A nyelv oldala bordázott, hatul két oldalt kis sebeknek tűnő valamik vannak. Nem rég kijött a herpesz a számon. Legalább 3 hete minden nap száraz szájjal ébredek, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Márciusban egy este kiszáradt a torkom, másnap reggelre megfajdult, de teaval és mézzel másnapra meggyógyult. A torkom Úgy nézett ki, mint mikor tuszos mandulagyulladásom volt, de lázas nem voltam, és nem is fájt. Csak ugye egy napig. Voltam gyerekorvosnal, hozzá jártam meg, de a vírus miatt nem tudott megvizsgálni, sumamedet (antibiotikum) kaptam tuszos mandulagyulladásra. A feher kis holyagokat kifakasztottam fulpiszakloval. Nem múlt. Egy hét után atjelentkeztem körzeti orvoshoz, mondtam hogy nem fáj semmi, nincs panaszom csak aggasztanak a hólyag felesegek a mandulaimon.Irt augmentint, 7 napos antibiotikum kúra. A holyagokat én láttam utána is, o azt állította mikor írta a gyógyszert, hogy sima mandulagyulladásnak látja. Szóval ez után sem múlt el, oszt állította van akinek csak simán nagyobb a mandulaja. Azt mondta, ha aggaszt ad beutalot,kértem is ful-orr-gegrszetre. Ott az orvos alig akart megvizsgálni jarvanyra való tekintettel. Behivott, megvizsgált, kérdezte milyen gyakran van mandulagyulladásom, évente max kétszer vagyok beteg, nem gyakori. Candidara utaló jelet nem talált azt mondta. Holyagok már nincsenek, ezek után jott ki a herpeszem a számon, ami már múlik csak lassan. A sebeket a nyelvem két oldalán most vettem észre. A szajszarazsag vagy 3 hete biztos fennáll. Allergiám tudtommal nincs, nem tudom Mitol lehet ez. Semmi más panaszom nincs. Nem fáj sehol. Ezen kívül fogamzasgatlot szedek kb. Két éve, sose volt panaszom miatta, és dohányzom. Napi 12-15 szálat szívok el maximum. Lehet hogy az antibiotikum kúra viselt meg ennyire? Vagy a dohányzás miatt? Másfél éve cigizek kb. Most vagyok 19. Emesztesem szörnyű, van hogy csak 4 naponta szekelek.(kicsi koromtol gond volt, akkor volt székrekedésem rendszeresen, de ma mar ez nem áll fenn) De nem szokott fajni a hasam. Emellett valószínű rossz a verkeringesem, mert a kezem és a lábam mindig hideg, ritka ha nem. Lehet esetleg a szajszarazsag és a seb plusz a herpesz a stressz miatt is? Mert nagyon stresszes időszakom van az érettségi miatt. Plusz 14 éves koromban elkaptam az első baratomtol a mononucleosist, levert voltam vagy fel évig, és megfazas szeru tünetekkel kezdődött. Annak már jo régen vége, de kiujulhat? Remélem ez a dolog elmúlik, már orvoshoz sem merek menni. Lehet el sem látnak. Plusz van két nagyon rossz fogam amiket nagyon szeretnék már kihuzatni, kiesett belőlük a gyokertomes, azóta csak törnek. Azért nem mentem meg orvoshoz, mert koronát szeretnék, de nem volt pénzem (mivel tanulok meg) , és akihez tartoznek iskola révén, nem merek hozzá menni, ezért inkább fizetnek a régi fogorvosomnak mert ő bevált. Valaki ötlet? :( Nagyon szomorú és kétségbeesett vagyok

2020. máj. 1. 10:49
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!