Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek a sebészi maszk...

Klaudia1990 kérdése:

Szerintetek a sebészi maszk tényleg nem véd semmit? Nagyon félek mert ma elmentem boltba és utána otthon olvastam erről a maszkról hogy elvileg nem jó. Most akkor lehet aggódni? Ti mit mondtok?

Figyelt kérdés
2020. máj. 6. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Valamit azért véd, de ha teljes védettséget akarsz, akkor soha többet ne mozdulj ki a lakásból, és mindent fertőtleníts, mielőtt használatba veszed, vagy megeszed.
2020. máj. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Basszus akkor lehet hogy ezt jól megszívtam. Tudtam én hogy nem kellene kimozdulnom a lakásból.
2020. máj. 6. 15:09
 3/11 anonim ***** válasza:

...

Téged nem véd de másokat megvéd tőled, ha te hordoznád. Egyébként én még mindig maszk nélkül járok (nem kell leszólni, vidéken lakom, a sebészi maszk elfogyott, a szövetmaszkon meglecsúszik a szemüvegem és nélküle semmit nem látok)

2020. máj. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Múlt héten még nem féltél?

Attól már megvéd, hogy megbüntessenek...

Egyébként meg eleve arra van kitalálva, hogy a műtőben használják. Boltban így pont ugyanígy használható, kivéve, ha szemüveges vagy, mert akkor szerencsétlenkedni fogsz.


Amint kilépsz a boltajtón, szedd le és friss, tiszta levegőt szívjál, mert nálunk az van. Ez nem Kína, Japán, Vietnam, hanem a csóresz gazdaságú Magyarország.

2020. máj. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

3-as, fogj egy bővebb nyakú pólót és húzd fel az orrodra. Amíg bent vagy a boltban tökéletes arra amire kitalálták. Ha a szemüvegesként így kínlódsz, képzeld el a fül mögötti hallókészülékeseket akik szemüvegesek is.


Vagy egy fekete kendőt úgy, ahogy Sándor, a hídrobbantó használta a Bátrak földjében. :)

2020. máj. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. máj. 6. 15:22
 7/11 anonim ***** válasza:
Másokat véd, nem téged, téged az véd, ha másokon is van maszk, tehát ha mindenkin van a boltban, akkor ne aggódj.
2020. máj. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm hogy ilyen gyorsan válaszoltatok. Elég félős vagyok, ráadásul hipohonder és pánikbeteg is. Kb 2 hónapja ki se mozdultam a lakásból csak az udvarra. Ezért ijedtem ma meg nagyon mikor hazajöttem és olvastam erről a maszkról. Természetesen volt mindenkin maszk csak hát azért végigfutott az agyamon hogy mi van ha tényleg mégsem eléggé véd. Végül is egy pár nap múlva úgy is ki fog derülni 😁
2020. máj. 6. 15:41
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

5-ös köszi az ötletet én is arra gondoltam hogy valami sálat vagy kendőt próbálok meg legközelebb (nem gyakran járok boltba)

De amúgy annyiféle fazonban vannak már ezek a maszkok nem igaz hogy senki sem tud olyat csinálni amit kényelmesen, párásodás nélkül lehet hordani szemüveggel, vagy más egyéb dologgal együtt

2020. máj. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem is értem Nagy Ferót miért nem rukkolt már elő Tv reklámban. :) A legfaxább cucc a baboskendő lehetne, ahogy fentebb is írtam a hídrobbantósnál. De a kéményseprő dizájnt és a vadnyugati cowboyt se felejtsük már el. Miért is volt olyanjuk? :)

Most már nekem ks olyan van. Reggel felkötöm a fejemre otthon, aztán lehúzom a nyakamra. Ha megint kel, 1 mozdulat felvenni-levenni és semmiben nem zavar, célját is tökéletesen eléri. Műszálas így otthon szappanos vízzel seperc alatt ki lehet mosni, 1 óra múlva száraz, vagy hajszárítóval rásegíthető. Kapja be a maszkipar!

2020. máj. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!