Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van itt olyan aki elkapta a...

Van itt olyan aki elkapta a koronavírust, és leírná a kezdeti tüneteket napról napra?

Figyelt kérdés

Sajnos attól félek, hogy én is elkaptam. Jelenleg 3.napja érzékelek torokfájást és fáradtságot.

Lenne szíves leírni valaki a kezdeti tüneteket, aki már átesett a fertőzésen? Nagyon megköszönném.


2020. máj. 9. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindenkinél mások a tünetek. Van, aki tünetmentesen esik át rajta.

A torokfájás és fáradtság mástól is lehet.

2020. máj. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenkinél lehetnek mások a tünetek, de azért a torokfájás elég ritka. Ami szinte mindig megjelenik az az íz és szag érzékelés csökkenése, megszűnése.
2020. máj. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#2 szerencsére nekem ilyen bajaim (még) nincsenek. Azért érdekelne a betegség lefolyása napról napra, hogy tudjam mikor mire lehet számítani. Lehet a szag - és íz elvesztése csak későbbi tünet. Abban igazatok van, hogy embere válogatja a tüneteket, csak gondoltam nagy általánosságban vannak jellemzők.:)

2020. máj. 9. 15:17
 4/6 macflower ***** válasza:
100%
Egy Angliában élő barátom tesztje lett pozitív a napokban. Ő az íz és szaglás elvesztéséről beszélt és köhögött majd esténként belázasodott. Hullámokban mesélte hogy hol a hideg rázta hol a meleg öntötte el. Ez tartott kb 2 napig és ennyi. 4-5 nap alatt lement nála az egész. Most kérik hogy a tünetek elmúlása után 7 napig ne menjen sehova és utána automatikusan gyógyultnak minősítik.
2020. máj. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem még a torkom sem fájt. Annyi volt hogy egy nap arra ébredtem hogy nagyon gyenge vagyok és vizesre izzadtam magam az éjszakán. Nappal jobban lettem egy aszpirintől elmúlt a láz de ahogy jött az éj és újból verejtékezés lett és gyengeség. Körülbelül egy hétig tartott és már azt hittem hogy nem lesz vége de végül egyre jobban lettem. Köhögés semmi sem volt csak a szokásos cigizés miatt de az ízérzék tényleg változik és a bőr-tapintás érzékelése és lelkileg odatesz mint egy enyhe depresszió.

38F

2020. máj. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a koronavírus tüneteihez hasonló volt január végén,február elején és elgondolkoztam azon hogy már lehet akkor is jelen volt nálunk,csak még nem tudtam hogy az.

Volt nehéz légzés,köhögtem szinte már fulladásig és estére folyton belázasodtam,éjjel volt amikor 3x is át kellett öltöznöm mert úsztam a verejtékben,és nem akart múlni.

Beletelt vagy 3 hétbe a gyógyulás. A láz egy hétig minden egyes nap jelen volt,de a köhögés rosszabb volt.

Nem tudom így utólag hogy koronavírusos voltam-e de nagyon hasonlóak voltak a tüneteim. És még soha nem volt annyira durva betegségem.

2020. aug. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!