Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Összesen hány fertőzött lesz...

Összesen hány fertőzött lesz a világban mire teljesen vége lesz a járványnak? (ugye most tart 5 milliónál)

Figyelt kérdés
2020. máj. 20. 15:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Mit gondoltok mennyi lesz? Kb.
2020. máj. 20. 15:39
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyvalamit tisztázzunk: a hitelesség nagyon fontos kitétel. Nem mindegy, hogy a kommunikált adatokat vesszük alapul (az elvben regisztrált adatokat), a nem regisztrált eseteket is beleszámoljuk, vagy a betegszámot korrigáljuk azzal, hogy mennyire tekintjük hitelesnek a bejelentéseket.

És kit tekintünk koronásnak: aki átesik rajta bárhogyan is, aki tünetekkel esik át rajta vagy...?


Én a magam elképzelése alapján azt mondom, hogy nincs, nem volt és nem is lesz 5 millió beteg. Szerintem nagyságrendekkel kevesebb a valós adat. De ez ne vedd készpénznek, csak egy vélemény.

2020. máj. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
5.000.001
2020. máj. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%
A többi hullámmal együtt szerintem 20 millió környékén leszünk 2021re.
2020. máj. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Mondjuk a 2es nem tudom honnan veszi, hogy nincs is 5millió fertőzött, de mindegy...

Az tény, hogy a valós szám ettől eltér, mivel sokan enyhe tünetekkel vagy éppen tünetmentesen vészelik át az egész betegséget.

Az is valószínű, hogy már hónapokkal korábban köztünk volt a betegség (utalnak erre adatok), minthogy egyátalán észrevettük, azaz jóval többen fertőződtek már meg, mielőtt egyátalán felfogtuk, hogy létezik ez a vírus.

Az is igaz, hogy kritikával kell kezelni a hivatalos adatokat, bár nekem logikus lenne, hogy inkább kevesebbet mondanak, mint többet. Pl Kína a járvány kiindulópontja gyanúsan megúszta, bár elég komoly intézkedéseket hoztak, azt el kell ismerni.

De mivel most jelenleg már 5millió körüli hivatalos fertőzésszámnál tartunk, én azt mondom az előzőek miatt, hogy már a valóságban is ennek minimum a duplájáról lehet beszélni és még szerintem ez is szerény becslés.

Valószínűleg a halottak száma sem annyi amennyi, hanem az is több.

Azt pedig megmondani, hogy hány fertőzött lesz...hát....nem egyszerű.

Én arra tippelek, hogy világszinten egy 7-9 millió között lesz, mire nagyjából lefut a dolog, a halálozási arány pedig olyan 5% lesz szerintem.

Aztán, ha addig nincs vakcina, késő ősszel második felvonás...

2020. máj. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%
Persze én is csak tippelek, igazából senki nem tud semmit...
2020. máj. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Egyet értek az előzővel, első hullámban IGAZOLT fertőzöttek száma 7-10 millió lesz, és ha lesz második hullám, akkor ez akár 20 millió felé is kúszhat. Mivel a második hullám elvileg sokszorosa lesz az elsőnek. A spanyolnátha első és második hulláma között 5x szorzó volt o.O
2020. máj. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne keltsetek pánikot! A spanyolnáthát ezzel összehasonlítani olyan, mint a szúnyogcsípést a kígyómarással. Ez messze nem olyan veszélyes, a számok is ezt mutatják. Ahol valós tesztelést csináltak, ott 0,27%-ra jött ki a halálozási arány, de az elhunytak az egész világon mindenütt más betegségben is szenvedtek, tehát nem koronavírusban haltak meg, hanem koronavírussal, ami nagyon nem ugyanaz.
2020. máj. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!