Kinek volt igaza?

Figyelt kérdés

Ma a spárban egy férfi várárolt, amikor a pénztárhoz érkezett fizetni, a pénsztárosnő mondta neki, hogy nem elég, ha csak a száját takarja, húzza fel az orráig, mert akkor olyan mintha rajta sem lenne. A férfinek kicsit elpukkant az agya, mert enyhén kiabálva monda a pénztárosnak, hogy "fulladjak me"? "Mert alig kapok úgy levegőt" A pénztáros okoskodott, hogy de az a szabály, hogy maszkkal vagy sállal, kendővel kötelező eltakarni szájat orrot. Kicsit kiosztotta a nőt, hogy márpedig ő nem húzza orrig, de ide sem jön többet vásárolni.


Amúgy kis spár és napi szinten járok oda, ténylegesen többszőr láttam már ott azt a férfit is, tehát törzsvásárló lehet ő is, namostmár nem lesz az, mert nem megy oda. Így lehet egy vevőt pl elveszíteni.


A pénztáros is okoskodik a szabállyal is, de amikor euroval akartam fizetni.egyszer ugyanannál a nőnél, azt mondta hogy fizessek már máshol vele, mert ő ehhez nem ért. Pedig ki van irva, hogy euroval is fizethet.


Mindegy.

A kérdés az, hogy kinek volt igaza a férfinak vagy a pénztárosnak?

Értem, hogy az orrot is el kell takarni, de a gyakorlatban sok emer alig kap úgy levegőt.


Kinek adtok igazat?



2020. máj. 21. 21:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
61%
Komolyan nem értem az embereket, a boltban az eladóktól, pénztárosoktól elvárjuk, hogy maszkot viseljenek, pedig nekik nem csak arra a kb. 20 percre kell, mint nekünk, akik vásárolunk. Elvárjuk a postástól, a futártól, az ételkiszállítóktól, az étteremben a pincérektől. Akkor nekünk miért esik olyan rohadt nehezünkre megtenni ugyanezt az ő egészségük édekében?
2020. máj. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

11- a lakosság kb 1-2%-a várja el körülbelül, a többiek szerint úgy összességében ez a maszkozás értelmetlen, én speciel pont letojom hogy ha az eladó maszkot visel vagy sem, ha fertőzőbeteg maszkban is fertőzni fog hajszál pontosan ugyan úgy mint maszk nélkül.

Volt erről egy vitám egyik ismerősömmel, akkor annyit csináltam hogy vettem egy doboz cigit, rágyújtottam,benntartottam kicsit a füstöt, felettem a maszkot és orron-át kifújtam, gyakorlatilag minden gond nélkül körbe kijött a füst, nem 1-2 maszkkal próbáltuk ki mindnél ugyan az az eredmény. Igazából ahhoz hogy szűrjön oda kéne az embernek ragasztani az arcára körbe hogy máshol ne mehessen kifele a levegő, de ki az a bolond rettegő marha aki megteszi?

Egyedül a sima házi vászonmaszkokon halad keresztül a levegő/füst, de azok meg nem szűrnek semmit, csak a nagyobb cseppeket, de az amit letud a másik ember inhalálni simán átmegy rajta.

2020. máj. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
40%

Utolsó: a légnemű anyag kijön,de az annál nagyobb darabok nem, pont ez a lényege...


Ettől függetlenül engem.sem zavar, hogy az eladó visel-e maszkot, vagy sem, én is csak azért hordok, mert kötelező boltban. Eddig is minimális fertőzött volt, most meg pláne, egyaltalan nem félek a fertőzéstől.


Jah és ugyanúgy véd a fertőzés ellen, ha z orr alá húzod, mert a maszk teged nem véd, a szemeb keresztül jut be általában minden, a maszk attól véd, hogy te ne add át, azt pedig orron keresztül aligha tudod megvalósítani

2020. máj. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
82%
Egyértelműen a vevőnek. Idióta, értelmetlen szabály, ami csak arra jó, hogy pár birka hipochondert megnyugtasson. Az eladó nem hatóság, minek képzeli magát, milyen hatalma van. Játsza az agyát, hogy márpedig ő most megmondja. Aztám meg majd fel is jelenti gondolom, mert az már akkor úgy lesz az igazi.
2020. máj. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!