Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez toxoplazmózis lehetett?

Ez toxoplazmózis lehetett?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hónapja volt,hogy eléggé szarul éreztem magam.Olyan fáradt-levert voltam és kicsit fájt a fejem.Többen mondták,hogy néha könnyezik a szemem,de mondom az a fáradtság.Kezdtem sejteni,hogy beteg lehetek.Én úgy gondoltam ez az új vírus lehetett.Aztán 2 hét múlva elkezdtem foltokat és fényeket látni,ezzel elmentem szemészetre,majd közölte,hogy egy lezajlott gyulladást vett észre a szemembem és beutalt a kórházba.Azt mondta toxoplazma,vírus,baktérium okozhatta.Karantén ideje alatt elég sok mélyfagyasztott pizzát ettem és általában sosem sütöm meg jól,de nem szoktam visszarakni(jellemző,hogy vizes marad a teteje)esetleg ettől is lehet toxoplazmát elkapni?Mert macskánk nincs és ezen kivűl mást nem tudok elképzelni,legfeljebb mosatlan zöldségtől,gyümölcstől,de így most nem rémlik,hogy nem mostam volna meg rendesen valamikor.

2020. jún. 8. 08:27
 1/3 anonim ***** válasza:
A toxoplasma gondii egy eukariota egysejtű. Minden ember átesik rajta élte során legalább egyszer... igen valóban leginkább a macskák karmolása (nyála) terjeszti , és leginkább a terhes nőkre veszélyes. Egészséges embernél tünetmentesen lezajlik , akinek gyenge az immunrendszere, vagy valamilyen más fertőző betegségben szenved (HIV, EBV stb ). Ott nyirok csomó duzzanat vagy esetleg láz jelentkezhet.. Azithromycinnal kezelhető!
2020. jún. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A toxoplasmosist leggyakrabban nem megfelelően hőkezelt hús fogyasztása okozza, úgyhogy a nem megfelelő sütés simán okozhatja. Egyébként nem közvetlenül a macska nyála, hanem ürüléke terjeszti, szóval ürülékkel szennyezett por (pl. köztéri homokozó) lehet a fertőzés forrása.

Egészséges immunrendszerű egyénben pontosan fáradtságot, torokfájást, izomfájdalmat okoz, de ez rengeteg betegségre jellemző, a leírásodból nem lehet megállapítani, rendes szerológiai vizsgálatra van szükség, a kórokozó kimutatására.

2020. jún. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A macska egész élete során 2 hétig lehet fertőző! Nézzétek meg ezt a videot, élvezetes és sokat lehet belőle tanulni. [link]
2020. jún. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!