Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A liftbe beszállhat most...

A liftbe beszállhat most (június 10) egyszerre két idegen?

Figyelt kérdés

Tehát megy a lift az utassal, és megáll a következő emeleten. Ilyenkor beszállhat az ember, vagy meg kell várnia a következő liftet?

A liftben még 1 méter távolság sincsen, ugye. Kell / kötelező ilyenkor maszkot viselni?


2020. jún. 10. 08:29
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket !!

Két kérdésem lenne: Ezek ajánlások vagy betartandó szabályok? A másik: Ezek még vajon érvényben vannak a nagy lazítások óta?

2020. jún. 10. 12:27
 12/20 A kérdező kommentje:

Felhivtam a koronavirus.gov.hu oldalon található információs telefonszámot, és ott azt mondták, hogy ennyire részletesen nincsen szabályozva. Ha jól értettem az ügyintéző szavait, akkor ezek csak ajánlások, de nem kötelező jellegűek.

Azért például a boltba belépés kizárólag maszkkal intézkedés nem ajánlás, hanem kötelező, mint ahogy a pénztári sorban is fel vannak festve a helyek, ahova állni lehet, szóval nem tudom.

2020. jún. 10. 12:41
 13/20 anonim ***** válasza:
70%

Az komoly...

Eddig úgy tudtam, hogy a "köteles és a kötelező" nem egyenlő azzal, hogy "ajánlott".

úgy látszik mindenki megkattant már.

2020. jún. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Na, akkor passz, piros.

Ha nagyon zavar, elmondom a véleményem és kiszállok. Vagy egy babakocsit rakok be a liftbe, hogy más ne férjen be.


Ki lehet nyomtatni még ezt az oldalt és kiemelni a dátumot és a 1.5 méter megtartását.


Ha az asszertív rész nem megy, marad a passzív és a manipulatív viselkedés. Az agressziótól mindenkit intve óvok.



Napi 15 perc napfény (d vitamin szükséglet) és 30 perc mozgás legyen meg. Ha tömegbe mész, te vegyél maszkot, vagy kendőt (az is véd a nyáltól, de kevésbé fullasztó).

És ne parázz, mert az izgalom sokat árt az immunrendszernek.


Szépen megkérem a másikat ez mindig az első. Esetek több, mint felében működik. A maradékban meg a fene tudja.

2020. jún. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
41%
Persze. Miért ne lehetne? Nálunk rendszeresen tele van a lift és csak nagyritkán hord egy-egy birka maszkot.
2020. jún. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
25%
Ha ennyire félsz, akkor ne csak maszkot hordjál, hanem pelenkát is, hátha becsinálsz félelmedben.
2020. jún. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
Köszönjük a kedves szavakat! Biztos édesanyukájukkal is így beszélnek....
2020. jún. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem kell ezekkel foglalkozni, ez a típus bőg a leginkább az osztályon, amikor bekerülnek, anyukám mesélt ezt-azt róluk 😄 olyan fesztivált csinálnak, mint a kisgyerekek. De legalább van kin röhögniük az orvosoknak.
2020. jún. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem értem az embereket. Sokan úgy gondolják, hogy nincs virus, ezért nem kell maszkot hordani. Pedig ennek pont az ellenkezője igaz. Azért nincs virus, mert maszkot hordunk.

2020. jún. 11. 11:36
 20/20 anonim ***** válasza:
59%

Nem csak az mondja, hogy nem kell maszk, aki szerint nincs vírus.

Ám a masz másokat véd és nem engem. - Ez is köztudott.

Amíg nem lesz koronás eset a közelben, ez olyan, mint a jóisten. Nem látják, nem hiszik el.

Az én utcámban volt koronás. Mégsem hord senki maszkot, csak élelmiszer boltokban.

De itt gyakorin volt olyan, aki elmondása / saját írása szerint megveri azokat, akiken nincs maszk a vonaton.


Én meg azt tartom, hogy a pánik és a félelem több embert öl meg, mint a spanyol nátha.

2020. jún. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!