Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen magnézium a legjobb?...

Milyen magnézium a legjobb? Azt olvastam, a magnézium olaj érvényesül leghatékonyabban. Vettem 4 ezerért, de nekem kellemetlen, a lábamra kenem és sokáig nem szívódik fel. Viszket is. Van egy fémes szaga, ami annyira zavar, hogy le kell mosnom.

Figyelt kérdés

#magnézium #magnéziumpótlás #magnézium olaj #vitaminok magnézium #D vitamin és magnézium #magnézium felszívódás
2020. jún. 15. 07:54
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Magnerot
2020. jún. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Magnosolv, magnerot, magne b6, ezek jól felszivódnak, szájon át kell beszedni.
2020. jún. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem ez volt jó:

[link]

2020. jún. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

A magnézium olaj akkor jó, ha görcsbe áll a vádlid/lábujjad/feneked stb. és akkor a helyszínen bemasszírozva kifejtheti a hatását. Magnéziumpótlásra pont az általad említett hátrányok miatt nem annyira klassz. Olajos-ragacsos réteg a bőrön, ha megszárad, akkor sóréteg, meg egyébként néha/néhol csíp is, de ezt úgy is javasolják, hogy 20 percig hagyd rajta, majd mosd le. Szóval megértelek, utálatos egy anyag. Egy fokkal jobb a WTN magnéziumos krémje, szintén aranyárban mérik, de legalább elviselhető a bőrön, gyorssegélynek jobb, mint az "olaj".

A Magnerot tényleg elég jó, jó felszívódású magnézium-orotát a hordozóvegyülete, a rossz benne csak az, hogy őrült drága, ha azt nézzük hogy egy tablettában 32,8 mg tiszta magnézium van. A második legdrágább készítmény a MagneB6, szintén jó felszívódású magnézium-laktáttal, de csak 48 mg egy tablettában. A Magnosolv szintén jó, ez egy nagy dózisú magnéziumpótló, vízben kell oldani, magnézium-citrát a hatóanyaga és 365 mg tiszta magnézium van egy adagban. Ez még ráadásul egész jó áron is van, de hozzáteszem, hogy a Müller drogéria sajátmárkás 400 mg-os magnézium pezsgőtablettája ugyanúgy magnézium-citráttá oldódik vízben és feleannyiba kerül.

A lényeg, hogy amit el kell kerülni, az a magnézium-oxid. Ha magnézium-oxidot látsz egy tablettában, sikítva dobd el, mert nem szívódik fel. Más, ha pezsgőtablettában vagy italporban látod, mert ott általában van mellette citromsav is, amivel vizes közegben reagál és magnézium-citráttá alakul.

2020. jún. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Magnéziumolajjal állítólag a napi szükséges szintet nem egyszerű bevinni. :)

(felejtős magyarul)


Chela Mag 100 és 250 Forte: ezek már jobbak. (kelátos kötés, biszglicinát)

2020. aug. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!