Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez övsömör,vagy szőrtüszőgyull...

Ez övsömör,vagy szőrtüszőgyulladás?

Figyelt kérdés

Pár napja lett egy duzzanat a tarkómon, azt hittük pattanás. Csütörtök este már belefájdult a fejembe, másnap reggel már durva fejfájásra keltem, ami nem folyamatos, csak lüktető, éles fájdalom. Több piros, fájó duzzanat lett a nyakamon,a tarkómon lévő is nagyobb lett, majd elkezdtek kisebb foltok is megjelenni, ezek égnek, viszketnek, majd egyre jobban összefüggőek lettek. Ma reggel a fülemen is lett egy, az már hólyagos is, ha jól látom. Ahol a hólyagok vannak, ott duzzadt is a nyakam, olyan, mint ha ödéma lenne. A fejem borzasztóan fáj, mióta így vagyok, csak a Xilox segít, attól sokkal jobb lesz.


Tegnap este voltam az ügyeleten, doki szerint nem komoly, talán szőrtüszőgyulladás, de most elsőnek érzem úgy, hogy nem tudok hinni egy orvosnak. Javasolta a betadine-t, ha hétfőig nem javul, mondta keressem fel a háziorvost vagy sebészt, esetleg bőrgyógyászt. Kedd délutánra foglaltam időpontot magánorvoshoz, bőrgyógyász, mert nála voltam már. Addig is próbálok rájönni, hogy mi lehet, mert a fájdalom kikészít. Szerintem allergia, csalánkiütés, vagy övsömör. Rakok ki pár képet is.


[link]


[link]


[link]


Ezek pedig mai képek, látszik, hogy kicsit több lett, a fülemen pedig hólyagos. Azért sötétebb, mert más telefonnal készült, de nem lett ennyivel pirosabb.


[link]


[link]



2020. jún. 21. 15:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Jah, és csak a jobb oldalon van, meg csak azon az oldalon duzzadtak a nyirokcsomók, ami szintén övsömörre utal.
2020. jún. 21. 15:40
 2/13 A kérdező kommentje:
Egyébként 25 éves férfi vagyok. Olvastam arról hogy komoly betegségre is utalhat a legyengült immunrendszer miatt kialakuló övsömör. Mást is érintett már ez a betegség fiatalon úgy, hogy egyéb más betegsége nem volt?
2020. jún. 21. 15:59
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez biztos, hogy nem szőrtüsző gyulladás. A füleden is olyan, mintha herpesz lenne. (Nekem ugyanígy néz ki a szám/orrom ha kijön a herpesz) Sanszos, hogy talán övsömör, de nem vagyok orvos, nem tudhatom.
2020. jún. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az övsömör is egy herpesz típus, úgyhogy ez is csak megerősíti azt, amit gondoltam. Köszönöm! :)
2020. jún. 21. 19:20
 5/13 anonim ***** válasza:
Az övsömör hólyagos, ki lehet nyomni, olyan, mint amikor megégeti magát az ember. És fáj. Szóval mindenképpen gyanús. Én azt javaslom, hogy mihamarabb menj el bőrgyógyászhoz, valószínűleg fog felírni kenőcsöt és fájdalomcsillapítót. A kenőcsöt mindenképpen használd majd végig és ne nyomd ki a hólyagokat, mert hegesedhet. Mondom ezt úgy, hogy én kikapartam mindet, mert vízhólyagnak hittem, a kenegetést meg eluntam egy hét után. Azóta is meglátszik a helyük, mert behegesedett.
2020. jún. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Keddre van időpontom magánorvosnál, akkor megyek, ez már 100%. :)


Tünetek alapján már szinte biztos vagyok benne hogy ez az lesz.


Áhhh, én még csak nem is vakarom, nem akarok nagyobb bajt.

2020. jún. 21. 22:33
 7/13 A kérdező kommentje:
Övsömör, jól gondoltam. :)
2020. jún. 23. 19:38
 8/13 anonim ***** válasza:
64%
Övsömör volt a bőrgyógyász szerint? Milyen gyógyszert és/vagy krémet kaptál kérdező?
2020. jún. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Herpesin 800-asat írta fel, de az nem volt a patikában, csak a 400-as meg a Telviran 800, így a Telviran maradt. Betadine-t használom még fürdés után. A fájdalom sokat enyhült, ma már nem kellett fájdalomcsillapító, de a Xilox sokat segített.
2020. jún. 23. 20:56
 10/13 A kérdező kommentje:
Jah és igen, a bőrgyógyász mondta, hogy ez övsömör.
2020. jún. 23. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!