Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Duzzadt hüvely? Ez mitől van?

Duzzadt hüvely? Ez mitől van?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 20 éves lány vagyok.

Pár napja jelentkezett nálam, hogy a hüvelyem és a kisajkaim nagyon megduzzadtak, pirosak, és fáj ha hozzá érek. Most éppen menstruálok is, és alig tudom felhelyezni a tampont is, mert kevés a hely, és iszonyúan fáj. Kihúzni is nehezemre esik.

Szerintetek ez mitől lehet? Nektek volt már hasonló? Kértem időpontot nőgyógyászatra, de majdnem egy hónap múlva tudnak csak fogadni :/

És ha addig nem múlik el?

Van egy-két dolog amire gyanakszom.

Az egyik, hogy a párommal szeretkezésnél éreztem először, hogy fáj, az előtt nem éreztem, csak mikor belém hatolt, de akkor azonnal el kezdett fájni.

Plusz akkor éppen úgy szeretkeztünk, hogy ő vizelés után, nem mosta meg magát. De ez csak utólag derült ki. Szerintem emiatt is lehet.

Plus nemrég vettem új intim mosakodót.

Zöld Niveáról váltottam a buborékos Lactacydre. Mikor el kezdtem használni, csak ilyen frissítő érzést éreztem, mintha fogkrémmel mostam volna, de az utóbbi pár alkalommal, már kissé irritált. Abba is hagytam a használatát.

Még gyanakszom arra is, hogy jó ideje múlni nem akaró felfázásom van. Ez lehet ennek egy szövődménye?

Köszönöm annak aki el olvasta, remélem valaki tud segíteni.



2020. júl. 21. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem hüvelygomba esetén szokott ilyen lenni a viszketés mellett.
2020. júl. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam rá, de viszketni meg nem viszket /:
2020. júl. 21. 13:39
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Valami fertőzést kaphattàl, nem feltétlenül a párodtól. Nekem azelőtt szokott fájni, mielőtt szemmel látható tünetek is vannak. Most pl.hüvelygombám volt (illetve most van még tenyésztésen, de valószínű hogy gomba), semmi tünet, egyszer csak a szex nem volt olyan tökéletes, közben még nem fájt, csak utána égett nagyon. Másnap már alig bírtam hozzáérni, harmadnapra jött a darabos folyás meg a viszketés is. Ha elmúlik a menstruációd, akkor lehet neked is lesz már más tüneted is. Nekem az volt a szerencsém, hogy pont volt másnapra egy szabad 10 perce az orvosomnak és meg tudott nézni. Egy hónapot nem tudom, hogy bírtam volna ki :(.

A tampont most nem erőltetném.

Ha nagyon szenvedsz próbálj meg valami vény nélküli cuccot venni rá a gyógyszertárban.

2020. júl. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!