Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tegyek kullancscsípés esetén?

Mit tegyek kullancscsípés esetén?

Figyelt kérdés
Három napja találtam magamban egy kullancsot ami már nagyra megdagadt. Azóta kezd gyógyulni a csípés helye de félek hogy már megfertőződtem. Van rá esély hogy agyhártyagyulladásom lesz? És ha agyhártyagyulladásom lesz van rá esély hogy megúszom hányás nélkül(félek a hányástól)? Mikor érdemes elmennem orvoshoz? Milyen tünetekre figyeljek?

2020. júl. 24. 23:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz, mondd el neki, hogy ez volt és ettől félsz. Agyhártyagyulladásra amúgy adnak oltást, nem tudom, te kaptál-e.
2020. júl. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem kaptam, ha megfertőződtem akkor már késő beadni?
2020. júl. 24. 23:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor már igen, mert az agyhártyagyulladás esetén (ha jól tudom) legyengített vírust kapsz, amit legyőz a szervezeted és megjegyzi az ellenanyagot. Viszont ha már alapból benned van a vírus, és még hozzáteszed a legyengítettet is... több bajt csinálhatsz vele, mint jót. A tünetekről pedig itt olvashatsz, de csak saját felelősségre, ha netán hipochonder vagy.

[link]

2020. júl. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!