Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Találtam egy kullancsot a...

Találtam egy kullancsot a szobámban, és most félek?

Figyelt kérdés

Régóta rettegek a kullancsoktól (köszönöm, alsós tanítónénik), de tényleg kb fóbiásan.

Most a szobámban a falon találtam egy fekete bogarat,ami kicsi volt és nyolc vékony lába volt. Egyrészt honnan tudom, hogy ez pici pók vagy kullancs volt-e? (Van kutyánk, amin bekerülhetett,de akár rajtam is).Már szétnyomtam.

Másrészt, mi van ha megcsípett? Azt olvastam, hogy vannak a tünetek, amik csak 5 nap múlva jelentkeznek. Ha egyszer belemegy egy emberbe egy kullancs, az lehet, hogy megfertőzi aztán kimászik belőle?


Egyáltalán: mennyi ideig van a kullancs az emberben??


17/L



2019. jún. 17. 23:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kullancs benned lett volna, nem pici póknak tűnne, hanem kövér kullancsnak. Megdagad a teste, miután megszívja magát.

Nagy eséllyel tényleg pókocskát láttál, ne aggódj.

A kutyát érdemes megfelelő szerrel kezelni ilyenkor, hogy elkerüljék az élősködők, de magadat is befújhatod rovarriasztóval, ha a szabadba (fás-bokros területek) mész.

2019. jún. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy pók meg egy kullancs elég különbözően néz ki. Keress rá neten a kullancsra. Ha szétnyomtad,akkor látod,hogy vér volt-e benne. Egyébként nem minden kullancs fertőzött,valós a veszély az igaz,és oda kell figyelni,de felesleges pánikba esni . Egyébként bennem már vagy 6-8 alkalommal volt,és egyiktől sem kaptam betegséget. Nem tudom meddig van az emberen,szerintem pár óra,maximum 1-2 nap ,de (nekem legalábbis) BORZALMASAN viszketett ,még kicsi volt mind,nem szívták meg magukat,szóval nem rég mászhatott rám .De komolyan annyira viszketett ,hogy lehetetlen nem észrevenni .
2019. jún. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kutya a szőrén simán be hozza a lakásba. Ha beléd megy,az magától nem mászik ki, addig úgyis észre vennéd. Több nap,mire megszívja magát vérrel, akkor is észre vennéd..
2019. jún. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!