Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nyár elején voltam HIV teszten...

Nyár elején voltam HIV teszten a Nemzeti Népegészségügyi Központban, mennyi az esélye, hogy páciensként ott érintkezem a vírussal és elkapom (van AKÁRMILYEN lehetőség)?

Figyelt kérdés

Június elején voltam ott. Steril tűvel szúrták meg a gyorsteszthez az ujjam, ez biztos. Viszont nem tudom, hogy akárhogy lehet-e ott páciensként érintkezni a vírussal (kilincsről vagy akárhonnan).



Voltak azóta tüneteim. Július közepén 2-3 napig fájt a torkom. Néha apró (2mm) afták vannak a számban (mondjuk fogszabályzós vagyok alul és felül is), illetve a lábfejemen horzsolásszerű, piros, sebes valamik jöttek ki, (pedig nem emlékszem, hogy lehorzsoltam volna) ami már egyébként kezd teljesen elmúlni (nem viszketett és nem volt kiütés jellegű, sima, kicsit erősebb horzsolásnak tűnt/ tűnik).



2020. aug. 10. 10:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne fontos? Tényleg nem fogod fel, hogy leginkább nemi úton terjed a HIV? Ha HIV fertőzött vagy, akkor tőle kaptad el, és biztosan nem azért, mert ott megfogtad a kilincset...
2020. aug. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Azert nem fontos, mert az aktus után fel evvel mentem el es azalatt az ido alatt nem voltam senkivel.
2020. aug. 10. 18:30
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

akkor nincs HIV-d, aktus után fél évvel teljes biztonsággal megmondta volna a teszt


más fertőzésed lehet

képed van a lábadon lévő horzsolásról?

2020. aug. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
49%

[link]


Te érted amit mondasz?

2020. aug. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Van, csak nem tudom, h lehet ide kepet feltolteni😅
2020. aug. 10. 18:57
 16/18 A kérdező kommentje:

Most így néz ki:


[link]

2020. aug. 10. 19:19
 17/18 anonim ***** válasza:
Javaslok újratesztelést, ha azzal biztosra akarsz menni.
2020. aug. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Negatív lett
2020. aug. 18. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!