Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetséges így nemi betegség...

Lehetséges így nemi betegség hordozása?

Figyelt kérdés

Szóval az lenne a kérdésem, hogy egy férfi kb 3 éven belül 7 nővel feküdt le (tehat nem valtogatta havonta) köztük voltak alkalmi kapcsolatai is (állítása szerint nem vadidegenek, hanem ismerősök) és egyikben sem védekezett óvszerrel!

De a legutóbbi ilyen kapcsolata óta eltelt 4 év! és soha semmilyen furcsa tünetet nem tapasztalt. Tudom, vannak olyan betegségek, amelyek tunetmentesen zajlanak le, de engem különösen a gonorrhea és a chlamydia, hpv érdekelne. HIVre, Hepatitis C,B-re biztosan negatív. Ez egy kisvárosban történt, minden partnere helybéli volt.

Tudom a tunetmentesseget, tudom azt is hogy a teszt adhat biztosat, es hogy miert nem használt óvszert. A felelősség nyilvan nem engem, mint esetleges partnerét terheli, csak szeretném felmérni a helyzetet először objektíven.

Ahogy utana olvastam, a chlamydia, hpv, gonorrhea a leggyakoribb nemi betegsegek koze tartoznak, es a tunetmentes eseteket leszamitva nagyon rövid idon belul jelentkeznek tunetek, megha rövid idore is. Nos, szamomra hihetetlen, hogy valaki megfertozodik ezek egyikevel es 4 evvel kesobb sem jon ki egyetlen egy tunet sem.

Járt már igy valaki, hogy nem HIV-rol van szo, mégis évek múltán derul ki valakirol h tünetmentesen hordozza valaki pl a chlamydiat?!

A gonorrhearol azt olvastam hogy ferfiaknal pelda nelkuli a tunetmentesseg...


Kioktatast nem kérek, mivel nem rolam van szo, es tőlem mar megkapta elegszer!


Koszonom a normalis, ertelmes valaszokat, egyébként egy 25 eves ferfirol van szó.


Egyebkent 3 even belul ez a 7,nem tul sok szám?!



2020. aug. 21. 21:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és a partnerei mind 18 év aluliak voltak, ha ez számít,tudom hogy ebben a korban is gyakoriak a nemi bajok, de számomra mondjuk elég abszurd lenne pl egy 16 éves chlamydias kiscsaj..
2020. aug. 21. 21:11
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. Ha eszednél vagy, addig sem gumival sem sehogy míg neg. tesztet nem prezentál nem kezdesz vele. Nem csak HIV-re, hanem HPV és társaira is.

Ugyanis ma aki így szexuális életet él, az felelőtlen-nem kicsit.

2020. aug. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A Chlamydia trachomathis és a Neisseria gonorrhea baktériumok. Ezt azért fontos tisztázni mert sokan nem tudják a vírusok és a baktériumok jelentését. A baktériumokat antibiotikummal gyógyítható , a vírusok spontán gyógyulnak többnyire (kivéve a hív az ebola , a veszettseg..) az hogy 4 év alatt valakinek semmi tünete nem lesz ezektől olyan nincs. A HPV meg ugye virus , bár sokáig lehet tünetmentes de legalább az esetek felénél nemi szemőlcsöt okoz. A HPV ellen vannak virus-ellenes szerek de pár év múlva magától eltűnhet a szervezetből.(van akinek soha ). Tehát aki ezeket elkapja annak biztos hogy valamilyen tünete lesz előbb vafy utóbb. Mind 3 kórokozót szerológiával és PCR-el is ki lehet mutatni(a virus/baktérium örökitő anyaga ) PCR teszt azt az időt hivatott megítélni amikor a minta vétel történt és a lényege hogy kb 1-2 nappal a fertőzés után kimutatható az örökitő anyag. Szerológiával (tehát vérből ) az ellenanyagokat lehet kimutatni többnyire azt h átestél e már rajta vagy h éppen zajlik e a fertőzés de az immumvaszhoz idő kell (kb 1-2 hét )..
2020. aug. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, különösen az utolsónak a hasznos választ. Hát, az STD szűrést olvasgatva csak olyanra bukkantam, ahol a nemiszervből vesznek mintát.. Tehát ezek mind vérből is kimutathatók? Tehát azt, hogy atesett-e már az illető ezen fertőzéseken.
2020. aug. 21. 22:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Simán lehet tünetmentes. Főleg a chlamydia. Láttam már olyan huszonéves leányzót, akinek semmi tünete nem volt, csak UH-on láttak egy petefészekcisztát. Mint kiderült, nem petefészekciszta volt, hanem a petevezetője volt krónikus gyulladásban, az adott olyan képet. Ki is kellett venni.


Másik fiatal leányzónak élete első szexpartnerétől sikerült úgy benyelnie a chlamydiát, hogy kismedencei tályogja lett, mind a két petevezetéke bánta. Hát, a fogamzasgátlással már biztos nem kell bajlódnia.


A HPV meg pláne sokszor tünetmentes, főleg a magas rizikójú típusok. Óvszer nélkül biztos nem mennék bele, de a hpv miatt még lehet azzal se. Egy std szűrés nem ártana neki.

2020. aug. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És ezekre a szerologia nem igazán alkalmas. Ezekhez az adott helyről kell mintavétel, a szerologia sokszor álnegatív. Az HIV meg szifilisz esetén oké, de a többihez nem.
2020. aug. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!