Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szelepes (ffp3) maszknak van...

Szelepes (ffp3) maszknak van bármi értelme a vírus kivédésében?

Figyelt kérdés

Azt már tudjuk, hogy kifelé nem véd mert a szűrő átengedi a bacikat/vírust, viszont mivel én nem vagyok beteg, ezért nyugodtan hordhatom. A kérdésem pedig az lenne, hogy a vírussal szemben mennyire véd hatékonyan? Az ffp3 maszkokról beszélek, egész specifikusan a 3M-ről ( [link] ).

Figyelek arra, hogy maximum 4 órát hordjam összesen.

Szerintetek ez így tényleg megvéd, vagy semmi értelme?



2020. szept. 10. 12:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
"Az ember kerítést épít a szúnyogok ellen" itt egy vélemény róla.
2020. szept. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
#1 ezt ki mondta és mire vonatkozóan? Egész pontosan az ffp3 maszkokra?
2020. szept. 10. 13:40
 3/13 anonim ***** válasza:
17%
Sima sebeszi maszk is megved. Keress ra semmelweis.hu egy aprilisi cikk hogy a sebeszi maszk ved Nature-ben cikkeztek rola.
2020. szept. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

Az ffp3-as maszk 99%-os védelem, ffp2 95%-os védelem. Sebészi maszk kb 50%-os védelem (árulnak sebészinek tűnő maszkokat, melyek leírásában benne van, hogy nem éri el sebész maszkok szintjét védelem szempontjából).

Varrott, 3 !! rétegű maszk is kb 50 %-os védelem. Vannak varrott 2 rétegű maszkok is...az olyan mintha sálat kötnél az arcodra.

2020. szept. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
99%? Hát nem tudom, nekem ez túl jól hangzik. Nem azt hajtogatják kb mindenhol, hogy semmit sem ér a maszk a viselője számára? Lehet nem specifikusan az ffp3-ról szól, de sose mondanak olyat, hogy kivétel a ... (bármi beilleszthető).
2020. szept. 10. 18:49
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondták, hogy ne legyen széleskörűen ismert...mert akkor a nép elkapkodta volna hamarabb az ffp3-as maszkokat és nem jut az egészségügyiseknek. (Így is többszörös áron kelnek el az 2019-eshez viszonyítva, ha még valahol kapható.) Gumikesztyű (amerre én lakom) már csak horror áron van. A 100 %-os védelemhez az is kell, meg védőszemüveg és arcpajzs.
2020. szept. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%
Honnan tudod, hogy nem vagy beteg? 5 percenként elvégzel magadon egy PCR-tesztet, darabját 30 ezerért?
2020. szept. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#6 értem, köszönöm a magyarázatot.

#7 mondjuk onnan, hogy semmi bajom nincs? Ha nem köhögök/tüsszögök miért ne hordhatnék ilyen maszkot?

2020. szept. 11. 12:42
 9/13 anonim ***** válasza:
17%
Olyanról nem hallottál még, hogy tünetmentes beteg?
2020. szept. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9 de hallottam, viszont ne tudd már jobban rólam, hogy beteg vagyok-e.:D kész vicc. Nem kell kötekedni. Ja és tünetmentesen hogy fertőznék már meg bárkit is, ha nem köhögök/tüsszögök? Szépen elkerülted erre a válaszadást. Egyébként tök mindegy mi a válaszod, mert ezt a maszkot fogom hordani így is úgy is.
2020. szept. 11. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!