Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A kollégiumi szobatársam...

A kollégiumi szobatársam csupa náthásan, megfázásos tünetekkel jött vissza tegnap a koleszba. Hogyan tudnám jelezni, hogy ezt nem kellett volna, és hogy inkább menjen haza?

Figyelt kérdés
Nyilván nem biztos, hogy koronavírus, de azért egy ilyen helyzetben ennyire felelőtlennek lenni nagyon gáz szerintem.
2020. szept. 14. 07:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Megmondod neki
2020. szept. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Shai-Hulud ***** válasza:
100%
Szerintem szóban jelezd, akár ugyanezekkel a szavakkal, amiket a kérdésben használtál.
2020. szept. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Szépen és finoman mondd meg,hogy "Nem lett jó ötlet náthásan visszajönni a koliba."
2020. szept. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Addig menj haza szerintem, amíg rád nem verik a 2 hét karantént.

Szerintem elég indoklás az amit írtam. Ha kivesz 1hetet akkor nincs gond, mehet vissza. De ha úgy van 2 hétig nem mehet.

2020. szept. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Eleg nehez kerdes ez szerintem, biztosan van oka, hogy igy vissza mert jonni a koliba. En olyan tipus vagyok, aki osztol-tavaszig szinte folyamatosan nathas, akkor emiatt be se jarhatnek most? Nalunk az egyetemen csak akkor tudod kervenyezni a teljes online oktatast, ha te magad bizonyitottan veszelyeztetett kategoriaba esel, vagy ha egy haztartasban elsz valakivel, aki szinten. Nalam egyik sem all fent, szoval nagy ervagas lenne otthon ulni. Es mi van, ha amugy allergias? Beszelj vele szerintem, probaljatok valami kozos nevezore jutni. Egyebkent ugy tudom, hogy a virusnak nem tunete az orrfolyas.
2020. szept. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

#5

Az a baj, hogy akkor tényleg otthon kellene ülnöd, amiről tájékoztattak is téged.

Tegnap hallottam pont ilyet, hogy valakit kizavartak az óráról, mert beteg volt. Küldtek ki tájékoztatót és nekünk személyesen is elmondták, hogy bárki bármilyen betegséggel van az menjen haza, nem baj hogy csak megfázás.

De ez szerintem nem egy tartható állapot. Ha órán a kelleténél többet pislogok már attól lemaradok, nem az hogy 1 hetet legyek otthon.

Fogalmam sincs hogy ki hozta ezeket a szabályokat, de sokat nem ülhetett iskola padban.


(Tudok amúgy olyat is, aki már több mint 4 hete van karanténban, mert a vírus tesztje folyamatosan pozitív, de ő maga meg semmilyen tünetet nem produkál. Az se lehet azért kellemes.)

2020. szept. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerintem beszéljetek. Kérdezd meg, mi van vele.

Pl. az én barátom allergiás, egyfolytában fújja az orrát, pedig egyáltalán nem beteg, csak allergiás. Azt meg ugye nem lehet elkapni :)

2020. szept. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
40%

Le lehet pontozni, de szerintem nem kellene ítélkezni, ha valaki betegen vissza megy a koliba. Vannak, akiknek semmi bajuk az égvilágon és kiíratják magukat. Biztos valami fontos vizsgája vagy ZH-ja van, ami miatt nem maradhatott otthon.


Azért meg lehet tartani tőle a távolságot, fertőtlenítsd a kezed, asztalod, igyál vitamint, erősítsd az immunrendszered és kész.


Nem kell ujjal mutogatni a másikra.

2020. szept. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Shai-Hulud ***** válasza:
60%

@8:

OK, ha esetleg elkapsz tőle valamit (nem csak a Covid létezik a világon...), majd akkor se mutogass rá ujjal.

Erősítsd csak az immunrendszered, fertőtleníts, és kész.

Neki meg ugye semmi felelőssége a dologban, úgyhogy csak magadat okolhatod.

Ugye így képzelted?

2020. szept. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A második héten aligha van vizsgája vagy ZH-ja. :D Én nem pontoztam le egyébként senkit.
2020. szept. 14. 09:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!