Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az már haladás, hogy a maszkvi...

Az már haladás, hogy a maszkviselés a színházakban és mozikban kötelező, de miért nincsenek még mindig bezárva a szórakozóhelyek és feloszlatva az -5-10 főnél nagyobb csoportosulások?

Figyelt kérdés
2020. szept. 15. 12:44
 1/9 anonim válasza:
71%

Félsz? Felted a szeretteid?

Zarkozz be, ne járj be dolgozni, sőt inkább rendelj házhoz, így nem kell foglalkoznod a felelőtlen terjesztokkel.


Jaaaa, hogy ha nem jársz be dolgozni nem lesz pénzed bezarkozni? Valahogy ez történne a szorakozohelyeken dolgozokkal. Meg aztán a boltokkal...

Az emberek dönthetnek, hogy éhen halnak vagy elkapják ezt a vírust, amit egészséges emberek tulelnek. Sajnos más lehetőség egyelőre nincs.

2020. szept. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Elvileg nem akarják tönkretenni a gazdaságot.

(Gyakorlatban úgyis tönkremegy az magától mesterséges tiltás nélkül is, ha annyira eldurvul a helyzet, szóval passz.)

2020. szept. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Sunshinedoll ***** válasza:
68%
Mert nincs nagyobb baj, mint tavasszal. Nem indokolt.
2020. szept. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Azért, mert nem áll meg az élet.

Nem indokolt bedönteni a gazdaságot.

A "rohadj otthon"-t csak egyszer lehetett eljátszani.

2020. szept. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én mindenesetre aktívan figyelem és jelentem a szabályszegőket, volt, akire már rendőrt hívtam, mert tömegközlekedési eszközön szabálytalanul viselte a maszkot.
2020. szept. 15. 15:01
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyere vonattal... 30 másodpercenként hívhatnád a zsarukat.
2020. szept. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
85%
Igazi kis sunyi besúgó vagy gratulálok!
2020. szept. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem kivitelezhető. Ha megint lezárnak, bezárnak mindent, több tízezer ember válik hirtelen munkanélkülivé. Az embereknek átlagosan egy havi megtakarításuk sincs, ha nem is rúgják ki, de egy bármilyen szünetelés, amivel jócskán visszaesik a bevétele, pl egy vállalkozónak anyagi csőd lenne. Nem pörög a gazdaság, nincs termelés, ezért az alap élelmiszerek megdrágulnak. Én maszkot 1 éve 20 forintért vettem darabját. Most 200 forint nagy tételben. Akár az élelmiszereknél is lehet hasonló drágulás. Nem beszélve a “járulékos veszteségről”, azokról az emberekről, akik a lassítás vagy leállítás miatt nem kapnak egészségügyi ellátást, melynek következményeként meghalnak, vagy tartós szövődménnyel számolhatnak. Nem reális megállítani mindent, ha a magyar ember tudna viselkedni, és nem visítozna, hogy az ő szabadsága korlátozva van, mert fel kell vennie egy maszkot, akkor nem lenne ekkora baj.
2020. szept. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
A magánrendezvényeket nyugodtan betilthatnák.
2020. szept. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!