Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elkaphattam valami fertőzést?

Elkaphattam valami fertőzést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy olyan fontos és kényes kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy az imént sajnos nagyon sürgősen kellett kakilnom, egy gyorsétterembe tudtam bemenni, gyorsan vettem valamit és a mosdókóddal a wc-be vettem az irányt, de sajnos várnom kellett és mikor végre bejutottam nem tudtam már se letörölni, se letakarni az ülőkét, rögtön lehuppantam és kakiltam.


Viszont ilyen még sosem fordult elő velem, igaz eddig nyilvános helyen csak pisilnem kellett mindig, de akkor természetesen mindig letakartam papírral az ülőkét. Most viszont nem volt rá időm. :(


Kicsit félek most, hogy esetleg elkaphattam valami bacit, nyugtassatok meg, hogy kicsikét alaptalan a félelmem. Illetve tanácsokat kérek, ha mégis elkaphattam valamit akkor mi a gyógymód.


Köszönöm a válaszokat!


21/L



2020. szept. 15. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
a nők többsége letakarja a nyilvános WC-ket papírral, nem hiszem, hogy komolyabb fertőzést szedtél volna össze így, esetleg hugyúti fertőzést lehetne, de annak égő vizelet lenne pl a tünete, Zinnat-ot szoktak rá felírni, de előtte azért vesznek egy vizeletmintát is. Egyébként komolyabb fertőzésre nem sok esély van, a HIV nem terjed nyilvános WC-ben, a hpv-k sem igazán. Inkább az e.coli szokott, de azt általában a szervezet maga is legyőzi. Nemi fertőzéseket is 1:10.000-hez hogy valaki pont össszeszed így. pl. gonorrhea vagy clamydiát, de ahhoz nagyon extrém körülmények kellenek. Szóval nyugi
2020. szept. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Remélem utána alaposan megfürödtél. Sajnos elkapható egy-két betegség, még nemi herpesz is, persze nem 100 %
2020. szept. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak most delutan volt lehetosegem letusolni. Nagy baj???
2020. szept. 15. 17:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Nehéz ezt megmondani, mivel egyéni érzékenység függvénye. Van aki mindenféle biztonsági intézkedés ellenére is rendszeresen összeszed betegséget, más meg gond nélkül leül bárhol a wc-re és nem lesz semmi baja. Bízzunk benne, hogy megúszod, de ha valami változást érzékelsz, akkor érdemes felkeresni az orvost.
2020. szept. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!