Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elkaphattam a veszettséget?

Elkaphattam a veszettséget?

Figyelt kérdés

Ma a testvérem arra jött haza, hogy az iskolájuk udvarán volt egy róka ami valószínűleg beszökött de nem akart kimenni. Az öcsém azt mondta, hogy amikor kiment a kapun a róka közvetlen mellette volt de nem ért hozzá.

Szerintetek mennyi az esélye egy esetleges veszettséggel való fertőzésnek? Remélem semennyi... A válaszokat előre is köszönöm!



2019. okt. 4. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A róka egyáltalán nem biztos, hogy veszett volt. Ha nem harapta meg, akkor az esély nulla!
2019. okt. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Semennyi. A veszettséget csak úgy lehet elkapni, ha a véráramba kerül, pl. ha megharapta volna az öcsédet egy veszett állat.
2019. okt. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A veszettség nem terjed a levegőben.

Nem kaptad el.

2019. okt. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nulla.

Ahhoz, hogy elkapd, két dolog kell:

- egy fertőzésforrás,

- és egy átadási esemény.

Fertőzésforrás lehet pl. egy fertőzött állat. Nem, nem minden róka fertőzött, sőt, jó, ha tudod, hogy hála az évtizedek óta tartó rendszeres megelőző műveleteknek, a veszettség szinte kipusztult a Kárpát-medencéből. Annak, hogy az a róka veszett legyen, eléggé csekély a valószínűsége.

Átadási esemény pedig nem történt meg, mivel a veszettség testnedvekkel terjed. Szóval ha netán mégis veszett volt az a róka, akkor sem történt semmi, mert nem harapta meg, nem nyalogatta össze, stb.

2019. okt. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
De bírom az ilyen unalom szülte kérdéseket... 😂 És milyen jó testvér vagy te gyerek, az nem is érdekel, hogy a szegény testvéred meghal-e veszettségben, csak saját magadért aggódsz. 👏
2019. okt. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Az utolsónak pedig egészségére.
2019. okt. 4. 15:37
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket az ún. rókacsokikat a vadásztársaságok rendszeresen kirakják, ergo a rókák nem vesznek meg, tovább élnek, elszaporodnak. Életterűket az ember szűkítette, ők úgy alkalmazkodnak, hogy urbanizálódnak. Ha a róka a szőre alapján egészségesnek tűnt és nem habzott a szája, akkor nincs gond.A múltkor a modern kori Vuk ot láttam élőben. Felnőtt róka Karak, fiatal róka Vuk ólálkodott a Lidl bejárat körül, lesték Tást. Azon a héten többféle kacsahús volt akciós, jó nagyot nevettünk.
2019. okt. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vakcinázzák őket nálunk is. Tegnap elvitt egy kakasomat az udvarról, ma este pedig láttam hogy beugrott a tyúkudvarra és kirohant ahogy meglátott. Kintről figyelte hogy én meg mi a csuda vagyok. Alig akart elmenni. Nagyon szép állat de ha kifogom ketreccel kiviszem messzire az erdőbe mert nem ide való hogy bejön falura garázdálkodni.
2019. dec. 4. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!