Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy iskolába mehessek kell a...

Hogy iskolába mehessek kell a 2 negatív teszt?

Figyelt kérdés
Tünetmentes voltam, de kontakt, ezért lett nekem is tesztem. Hétfőn küldtek haza az iskolából. Az első negatív lett, de ezt is csak az eeszt oldaláról tudom... A karantén ma járna le, igaz még a rendőrök sem voltak nála egész idő alatt. 1 email jött az antsz-től, amiben írták hogy kontaktnak minősülök és a törvényeket amik vonatkoznak rám és még sok minden mást... de feloldozó e-mail nem jött eddig, illetve arról sem szóltak, hogy kellene még 1 teszt (protokoll szerint elvileg kell). Én így mikor mehetek először iskolába és mikor mehetek először újra úszni? Valaki volt már ilyen helyzetben? A suli protokollja szerint csak igazolást kell vinnem, de én az orvosommal ezzel az egész üggyel kapcsolatban nem is találkoztam...

2020. szept. 19. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A sulinak tudnia kell, mikor mehetsz vissza.
2020. szept. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Amint tudnak vmit szólnak, de mások tapasztalata érdekelne, hogy nekik ilyenkor mi volt, mennyi idő és kellett-e 2. teszt...
2020. szept. 19. 14:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Pozitív teszt után se kell negatív, 10 nap után vége a karanténnak. Mondjuk nekem rendes volt a háziorvosom, kért újat, mondtam, hogy szeretnék biztosra menni és nem viszamenni dolgozni esetleg még betegen.
2020. szept. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Két negatív teszttel a karantént tudod kiváltani, karantén után nem kell teszt.
2020. szept. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kell negatív teszt, ha valaki az egészségügyben dolgozik, vagy idősek otthonában. Ha pl. eü szakiskolába jársz, ahol kórházi gyakorlat van, akkor kell a negatív teszt. Ha "sima" suli, akkor nem.
2020. szept. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És orvosi igazolás kell? Mert közben szólt az ofő, hogy hétfőtől mehetek, de 1 negatív teszt és csak a karanténos e-mail van. A suli protokollja szerint viszont orvosi igazolással lehet visszamenni, bár ezt nem tudom, hogy a betegekre vonatkozik-e... Amúgy hiába kérdezném meg a suli erről, eléggé nincsenek a helyzet magaslatán.
2020. szept. 20. 08:32
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi igazolás kell, mindig is kellett, ha nem voltál iskolában.
2020. szept. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez így egyértelmű, hogy igazolnom kell a hiányzást, de a hatósági karantént igazoltnak tekintik... De akkor jól gondolom hogy csak így nem mehetek vissza? Az antsz levelében annyi volt hogy a feloldás végéig vagy 14 napig vagyok karantén alatt... és ezt például nem kell feloldaniuk? Vagy ez hogy van? Nálam azóta sem voltak a rendőrök. Amúgy hiába próbálok a neten keresni erre vonatkozóan bármit is, nem nagyon találok semmit.
2020. szept. 20. 11:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Ántsz-t felhívod és megmondják, vagy rákeresel a karantén szabályaira.
2020. szept. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az egész hétvégémet ezzel töltöttem. A karanténom lejárt és a HKR küldött is erről értesítést és töröltek is a rendszerükből... Szóval a karantén utáni teendőkről kell - teszt vagy nem én semmit se találtam, még a kormány oldalakon sem, illetve az ÁNTSZ levelében sem volt erre vonatkozóan csak annyi, hogy karantén ideje alatt 2 teszt, így az ofő utasítását követve mentem ma. Közben meg reggel jött levél a Járási Hivataltól, szóval délután átveszem, abból okosabb leszek. Másik kontakt személytől tudom, hogy a levélben van szó a közösségbe járásról... szóval az nem ártott volna, ha előbb jön a levél vagy tudok róla, hogy így mondják meg a továbbiakat.
2020. szept. 21. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!