Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az FFP2 és az FFP3 maszkok...

Az FFP2 és az FFP3 maszkok tisztíthatók, moshatóak? Vagy valamivel fertőtleníthetőek valahogy? Vagy ezeket is folyamatosan cserélni kell?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert ezeknek azért van áruk. Főleg tavasszal volt

2020. szept. 26. 14:53
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
62%
Nem lehet mosni, és maximum 8 órát használható, vagy maximum addig míg átnedvesedik. Igen, rohadt drága, és szerintem már van "maszkszegénység" is, mert van akinek nem telik erre. A textil meg ugye tudjuk hogy sz.rt sem ér.
2020. szept. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

:(


De legalább valamivel lefújni, áttörölgetni?

Ózon? Lehet hülyeséget mondok, de a gyógyszertárban mondták, hogy nekik valami ózonnal kezelt maszkot adtak.

2020. szept. 26. 15:04
 3/26 A kérdező kommentje:
+és nem szénszűrös volt, hanem valami vastagabb, zöldszínű textilszerűség.
2020. szept. 26. 15:12
 4/26 anonim ***** válasza:
22%

Forró gőzzel lehet fertőtleníteni néhányszor (forró gőz fölé tartva).

Én inkább leforrázom. Lehet, hogy ezek után már nem ugyanolyan jó, mint újonnan, de párszor még használható, a textilnél jobb. Én kb. öt napig szoktam egyet használni, minden este leforrázom, reggelre megszárad. Úgy már megéri.

2020. szept. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
60%

Tavasszal én ezt az autentikusnak látszó forrást találtam,angolul.A holland népegészségügyi intézet tanulmánya az ffp2 maszk újrafelhasználhatóságáról.

[link]

2020. szept. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
55%
Mivel az enyém sminkes lett, ezért igen, elmostam. Baja amúgy nem lett, hogy mennyire hatékony, azt nem tudom, de a semminél jobb.
2020. szept. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
61%
Egyébként még az UV-lámpát is mondják rá,de ennek nem néztem utána.
2020. szept. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

De most az FFP2 vagy az FFP3 maszk tisztíthatóságáról írtok?


Én mindkettőre kíváncsi vagyok, de némelyik válasz nem egyértelmű.

2020. szept. 28. 13:30
 9/26 anonim ***** válasza:
50%

De most az ffp 2-3 as maszkokból is van többféle, neked milyen van?

Egyébként mit kell azon lepontozni, hogy én elmostam a sajátomat??

2020. szept. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
54%
Nekem KN95 maszkom van. Sokat olvastam a neten a tisztításáról. Sajnos ezek elvileg nem moshatóak. Az enyém dobozára az van írva hogy 3 napig hordható. Magyarán ha nem veszed fel pörköltes szájjal meg nem nyúlsz a belsejébe akkor 3 napig 95%os védelmet ad. Mivel nagyon drágák én sem tudok 3 naponta venni magamnak újat így ki szoktam mosni mosógépben 60 fokon. Én dolgoztam kíserleti állatházban és ott azt tanultuk az ilyen típusú vírusok 60 fokon elpusztulnak. Ehhez képest apám olvasott nemrég egy cikket hogy élő coviddal kíserletezett egy orvos és hiába főzték 90fokon 1 órát még mindig életképes volt. No comment. De mivel van több maszkom rotációban hordom őket és pár napig száradnak. Szóval azért több nap kihagyással meg 60 fokos mosással és mosószerrel csak nem marad meg belőlük 1 sem a maszkomon :D Kb 10 mosást bír ki a maszk. Addig nézegettem nem látszott rajta sérülés. Aztán szétnyít a rahasztása az elején szóval ment a kukába. A gőz meg az uv fény nem alkalmas a covid ellen. Meg én úgy vagyok vele hogy a bugyimat sem alkohollal szoktam fújkálni meg gőzölni. Sajnos nem csak a kórokozókat kell eltávolítanunk a maszról hanem minden egyebet is ami az arcunkról rá kerül. És erre csak a mosás alkalmas. :/ ami még működhet az az ultrasoulos vízben való 1 óráig áztatás. Aztán kiöblités és mehet száradni. Talán az kevésbé károsítja a maszkot mint a 60 fok. Nekem már nincs türelmem hozzá. :)
2020. szept. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!