Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az FFP2 és az FFP3 maszkok...

Az FFP2 és az FFP3 maszkok tisztíthatók, moshatóak? Vagy valamivel fertőtleníthetőek valahogy? Vagy ezeket is folyamatosan cserélni kell?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert ezeknek azért van áruk. Főleg tavasszal volt

2020. szept. 26. 14:53
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Uv erre nem alkalmas. Kísérleti allatházban dolgoztam ott steril környezetet kellett biztosítani. Uv nem alkalmas erre. A maszkra egyéb szennyeződés is kerül a szankról ezért sem alkalmas az uv. 60 fokos mosószeres mosás tökéletes. Az egyetlen kérdés mennyiben változik a maszk védőhatása ettől. Bugyidat sem a napra teszed ki vagy uv alá. Ki kell mosni ha tisztát akarsz. ;)
2020. okt. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
80%

Én a dm-ben kapható fertőtlenítő öblítős vízbe áztatom kicsit... :/


Nem az igazi, de szerintem még így is jobb lesz mint a sima cicás trendi textil..

2020. okt. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

[link]


ez az

2020. okt. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Bőven elég ha kiteszed a levegőre, főleg a napra és megszárad. Szárazon a vírus se sokáig húzza. Mosni inkább a penészspórák miatt kell a - mosható - maszkokat.
2021. máj. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

"Hivatalosan nem mosható, gyakorlatilag pedig mindenki mossa."


Evvel csak az a baj, hogy a maszk anyagának szerkezete tönkremegy nedvesség hatására, illetve elhasználódás során is csökken a hatékonysága. Már csak azért sem jó sokáig hordani, mert eltömődik, és nehéz benne levegőt venni.

2021. máj. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

#14 meg gyakorlatilag vannak, akik egyszer sem cserélték le tavaly óta...

Egyikben sem kapok normálisan levegőt. Kifújom a levegőt és a taknyam-nyálam egybefolyik közben. Bocs, ha morbid voltam, de ez az igazság. Amúgy, ha maszkot hordok 1-2 órán ál, akármilyet, elkezd fájni a torkom, tiszta vörös lesz, és 3 napig ez van. Van ilyen valakinek?

2021. máj. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!