Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kötelező lázmérés, de így?

Kötelező lázmérés, de így?

Figyelt kérdés

Gyerekek, ezt nem hiszitek el!


Vetettem egy pillantást rá, hogyan engedik be a gyerkőcöt az iskolába.


A portás néni mindenkinek a homlokát végigsimította, logikusan gondolkozva azért, hogy ne lógjon oda a haj, majd megcélozta a lázmérővel.


Na most ezek után kérdem én: Ha valaki fertőzött, akkor szépen átviszi így mindenkire a vírust.


Ez most komoly? Nem kaptak tájékoztatót az iskolák arról, hogy ezt kontaktusmentesen kellene csinálni?



2020. okt. 1. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
:D - nálunk meg simán felírják az irreálisan alacsony "értékeket" is. Senkit nem zavar, hogy ezek az érintésmentes v*ckok sz*rt sem érnek. A lényeg, hogy el lehessen mondani, hogy megcsinálták. Ennyi.
2020. okt. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendben van, hogy nem ér semmit, de ha már használják, akkor miért nem kontaktmentesen teszik? Abszurd, ami folyik. Be is szóltam a portásnak, hogy legyen szíves ne csinálja ezt, úgy láttam észbe is kapott, de aztán ahogy fordultam meg látom, hogy vállon ragadt egy gyereket és tessékelte mérésre... No comment, remélem, hogy mifelénk nem fog megjelenni a vírus, mert akkor az egész iskola az lesz, ha folytatják ezt.
2020. okt. 1. 23:24
 3/9 anonim ***** válasza:
21%

Nyilván sokféle szakember sokféleképp vélekedik, szerintem sok értelme van, fontos, hogy védjük gyermekeink testi és lelki egészségét, átgondoltan.

pastebin.com/maCe4xBn

Lehet gondolkodni többféle megoldáson, a maszkon is sokat vitáznak, melyik mennyit ér (főként forintban és haszonban, meg ki hasz ná lás ban).

2020. okt. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Fú. Ez kemény. Direkt azért érintésmentes a lázmérő is. Ez durva.
2020. okt. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
*mármint direkt azért, hogy ne érjenek egymáshoz, ha mondjuk van köztük nem full egészséges; tehát azért érintésmentes direkt; és ha tényleg ezt csinálja a portás néni, akkor ezt így nem gondolom jónak.
2020. okt. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egy kínai videóban láttam, hogy a beöltözött orvos ösztönösen nyúlt volna a fejéhez egy sajtónyilatkozaton és a kollégája csapott rá a kezére. Szerintem ez is ilyen ösztönös tevékenység lehet a portásnéninél és gondolni kellett volna erre is. Odaállítani valakit mellé, aki figyeli, hogy nem tesz-e akaratlanul rossz mozdulatot.
2020. okt. 2. 00:24
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Eleve hogy lehet ezt portás nenire bízni (amikor még egyes tanárok is elnaggyazzak...)!?

Mellesleg állítólag akár gyerekre is lehet bízni!

Egyébként meg nem kaptunk a hőmérőkhoz magyar nyelvű használat útmutatót sem!

2020. okt. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

Jaj ne mar. Eddig a maszkot kell-e venni, aztan miert szunetben miert ugy ugyis lefertozi, majd miert kell lazat merni majd miert igy. Portasnenin es gyereken voot maszk? Ha ugen akkor remelhetoleg elotte se kente a taknyat egyik se a homlokara es a kezere se. A virusrol nagyjabol mar tudni, hogy megse a targyakon hagyott nyalcsepped es takonycsepped fog mast fertozni, hanem az egy legter, egymas nyakaba es arcaba liheges azaz kozvetlenul cseppfertozes. Csak az elejen meg jobb volt az elovigyazatossag.

Portasneni meg majd megszokja es a jovo heten mar verprofi oesz sot gyerekeket homlokon fujja fertotlenitovel, hogy utana azon is lehessen haborogni.

Korhazakban es nem kevesbe jarok mindenhol portas, odaallitott noverketanonc, asszisztens, betegiranyito stb mer. Sit volt ahol valami 17-nek kinezo raktarost allitottak oda es ossze vissza benazott.

2020. okt. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
Huh sajnos frizurát kell váltani akkor, mert az tényleg gáz ha simítgatja mindenkinek a homlokából. Majd tavaszra megnő. Vagy zselével hátra addig.
2020. okt. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!