Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A maszk többet árt, mint használ?

A maszk többet árt, mint használ?

Figyelt kérdés

Az egyik ami elgondolkodtatott, hogy maszk miatt sokkal többet nyúlkálunk az arcunkhoz. Maszk nélkül akár teljesen kiiktatható lenne a dolog, a maszk miatt egész nap valamiért oda kell nyúlni.

A másik egy új kutatás aminek az eredménye: ha nem professzionális maszkot használunk hanem mosható textil maszkokat(mindenki ezt használ) akkor jobban terjed a vírus valamiért, ezt nálunk is meg lehet figyelni. Miért? Mert a vírus könnyebben utazik a textil anyagból készült maszk szemmel nem látható folyamatos foszló darabkáin mint csupán a maszk nélkül ki és belégzéssel.


2020. okt. 2. 09:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
37%
Nem mindenki használ textil sz*rt, csak azok, akik csak azért hordják, mert elő van írva. Én szűrős ffp2-t használok, és nem én vagyok az egyetlen, egyre többeken látok ilyeneket (de tavasszal is láttam ilyeneket is).
2020. okt. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 hollófernyiges ***** válasza:
58%
Mutasd azt a kutatást.
2020. okt. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Egyértelmű hogy ha te nem piszkálod az arcod mert megállod és nem is veszed föl le a maszkodat akkor védett vagy. De ez nem segít azon a tényen, hogy az emberek 90% a textilmaszkokat viseli mert nincs pénze jobbra, tehát a vírus terjed. Persze te biztonságban érezheted magad ezt értem.
2020. okt. 2. 09:59
 4/22 anonim ***** válasza:
65%

Én speciel kevesebbet nyúlkálok az arcomhoz maszkban. Kellemetlen érzés megérinteni, gyakorlatilag leszoktatott.


A (tavaszihoz viszonyított) gyors terjedés most nem a maszk miatt van, hanem azért, mert sokkal többet találkoznak egymással az emberek. Tavasszal nagyon sok ember be volt sz*rva, és otthon maradt.

2020. okt. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
65%
Max te nyúlkálsz az arcodhoz folyton. Én a fülénél fogom meg a maszkot és úgy teszem le meg fel. Nem nyúlok az arcomhoz. Én is nk95 használok mióta bedurvult a járvány de nyáeon a textileket is mostam. Én úgy vagyok ezzel hogy bugyit sem hordok több napig. Szóval nap végén megy a maszk a mosógépbe. Ha csak a boltba megyek par percre akkor egy tasakba a belső felületével összehajtva és úgy felvehető meg másnap is. De egész napos munka után már újat veszek.
2020. okt. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
59%

Nem nyúlkálok sokat az arcomhoz, se maszk nélkül, se maszkkal. Most pedig még kevesebbet, mert odafigyelek.

Nem a maszk miatt van sok fertőzött.

A textil maszk is teljesen jó. Rendszeresen kell mosni. Orvosok is használnak textil maszkot is.

2020. okt. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Koplárovics Béci ***** válasza:
64%

"Az egyik ami elgondolkodtatott, hogy maszk miatt sokkal többet nyúlkálunk az arcunkhoz. Maszk nélkül akár teljesen kiiktatható lenne a dolog, a maszk miatt egész nap valamiért oda kell nyúlni."


Az egyik legfontosabb, legalapvetőbb dolog, amit tudni kell a maszkról: elsősorban nem magadat véded vele, hanem magadtól véded meg a többieket. Azaz a te taknyodban-nyáladban lévő vírusokat nem (egész pontosan: lényegesen kevésbé) engedi ki a világba. Ez egy nagyon fontos ismeret lenne...

Mégegy igencsak fontos információ: a vírus nem közlekedik "egyedül" (elpusztulna a szabad levegőn), hanem ún. aeroszolban, megülve a nyálcseppeken utazik. Ezért maga a vírus hiába kisebb, mint a maszk közötti hézagok, a cseppek már nem kisebbek, azoknak a legnagyobb része fennakad, de legalább lelassul és kisebb távolságra jut el. Sajnos sok félrevezető "tanulmány" önmagában a vírus méretével foglalkozik.


"Mert a vírus könnyebben utazik a textil anyagból készült maszk szemmel nem látható folyamatos foszló darabkáin mint csupán a maszk nélkül ki és belégzéssel."


Hogy mi van? Ha valaminek elállod az útját, akkor jobban halad?


"A másik egy új kutatás aminek az eredménye: ha nem professzionális maszkot használunk hanem mosható textil maszkokat(mindenki ezt használ) akkor jobban terjed a vírus valamiért,"


Nyilván való, hogy ha olyan maszkot használsz, ami befelé IS véd, az jobb. Ugyanakkor tudni kell a szelepes maszk pontos működését, mivel egy olyan szelepes maszk, ami kifelé szinte mindent átenged, valóban többet árt a környezetednek, mint akár a legegyszerűbb textil maszk. Téged viszont - szintén ismerni kell a működését - esetleg jobban véd.

2020. okt. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

[link]

A kutatás megállapítása hogy a házi készítésű szövet maszkokról folyamatosan foszló szennyezett rost darabok távoznak. Tehát akármilyen tiszta frissen mosott otthon készített pamut maszkokból származó rostrészecskék aeroszolos terjedése járványt erősítő tényező, nemhogy gátló. A többet árt mintha nem használnánk tipikus esete.


Viszont van egy érdekes megállapítás is ami szerint a zsebkendőből, papírtörlőből fabrikált maszkok meg hatásosak! Tehát ha valakinek nem telik profi maszkokra akkor jobb lenne papírzsepit vagy papírtörlőt engedélyezni száj elé tenni vagy abból csinálni a maszkot.

2020. okt. 2. 10:22
 9/22 anonim ***** válasza:
35%
Egyszer hallgatnad, ahogy pl Zacher Gabor magyarazza, igaz, ha noname oldalak barmirol meggyoznek, az mas.
2020. okt. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
39%

Persze, minden textil maszk foszlik :D Meg minden kétbalkezes saját magának barkácsolt szedett-vedett maszkot :D

Elég sokan nem házi készítésűt használnak. Azért mert textil, még nem biztos, hogy otthon készült, szar anyagból. Az enyém pl. varrodából van, olyan anyagból, ami erre megfelelő.

2020. okt. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!