Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ilyenkor még megelőzhető...

Ilyenkor még megelőzhető valahogy a fertőzés? Hogyan mossam le?

Figyelt kérdés
WC-használat után nem mostam rögtön kezet, bementem a szobámba és kicsit elbóbiskoltam, majd röviddel ezután arra ébredtem, hogy gyakorlatilag a számon (beleértve az ajkamat is) volt a kezem. Ilyen esetben hogyan tudnám megelőzni a fertőzést? Nyilván ha nem mosom le, akkor az ajkamról evés közben bejutnak a baktériumok a számba és akkor biztos a fertőzés... Arra gondoltam, hogy alkohollal mosnám le, de mivel az ajkamon van miközben mosom kinyílhat a szám, és akkor mosás közben is bejuthatnak a kórokozók. Mit lehetne tenni ilyen esetben? Nagyon szeretném elkerülni a fertőzést, hányást különösen azért is, mert elég ritkán eszem, nagyon nem lenne jó, ha még az a kevés étel is kijönne belőlem... Kérem, aki tud valami ötletet adni, segítsen nekem ebben. Előre is köszönöm!

2020. okt. 5. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne agonizálj! Semmi bajod nem lesz ettől! Van immunrendszerex, ez bakfitty!
2020. okt. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj, moss kezet, arcot meleg vízzel szappannal. Nem fogsz fertőzést kapni. Az evés zavarod és a hipochondriád kezeltesd pszichológussal!
2020. okt. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal. Semmi bajod nem lesz.

Moss kezet, és arcot, meleg vízzel és szappannal.

Ha szükségét érzed, öblítsd ki a szád szájvízzel.


Viszont abban is egyetértek a 2.válaszolóval, hogy beszélhetnél pszichológussal, a kényszeres gondolataid miatt.

2020. okt. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nehogy megmosd az arcod szappannal!

Nem lesz semmi bajod.

2020. okt. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor megpróbálok kicsit megnyugodni... Sajnos elég sok ilyen típusú félelmem van. Az a baj, hogy legtöbbször jogosnak is érzem őket, nagyon nehezen tudom csak meggyőzni magam arról, hogy nem lesz baj ezektől. Amikor másokat látok pl. vonaton enni, az is rossz érzéssel tölt el, nekem felelőtlenségnek tűnik és mindig elcsodálkozom, hogy ők hogy ilyen bátrak, nekem ilyesmi eszembe sem jutna. Voltam már amúgy pszichiáternél, kaptam antidepresszánst is, de a mellékhatások miatt abba kellett hagynom rövid időn belül...
2020. okt. 5. 13:59
 6/10 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz, de azért az eléggé alap, hogy wc használat után kezet mosunk.
2020. okt. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kérdező (5): pszichológushoz menj!
2020. okt. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én korosztályom számára szinte érthetetlenek ezek a kérdések ahogy beszélgettem barátokkal,ismerősökkel. 61 éves vagyok és vidéken nőttem fel.Nem volt semmi baj,ha leesett a zsíros kenyér,csak lekotortuk róla a koszt ,aztán megettük.Kihúztuk a zöldhagymát a földből és ettük hozzá. De a sárgarépáról is csak a földet,hogy ne kocorogjon a fogunk alatt.Mégsincs az ismeretségi körömben olyan aki fertőzést kapott volna.Megszereztük az immunitásunkat! Ma az eltúlzott higiénia miatt,a gyógyszergyárak miatt,az élelmiszer ipar által gyártott ki tudja mi van benne ételek miatt sajnos teljesen más a fiatalok immunrendszere.
2020. okt. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8: 10pontos! :)


Hasonló korú vagyok, és még a gyerekeink esetében is divatban volt a mondás, hogy X éves koráig egy kiló koszt meg kell ennie. :-DDD

Szerintem nincs is olyan kisgyerek, aki ne evett volna homokot a játszótéri homokozóban... :))


Nagymamámnál gond nélkül ettük a gyümölcsöt a fáról szakítva, paradicsomot ott helyben a veteményesben. Bármiféle mosás nélkül. Soha semmi bajunk nem lett tőle.

2020. okt. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én rendszeren wc-és, boltos, piszkos kézzel eszek, rágom a körmöm... Még egyszer sem volt semmi bajom, fertőzést is 20 éve nem kaptam el, pedig azóta sok fertőzöttel találkoztam, vagy volt a családban. Ha jó az immunrendszered és képezed, semmi bajod sem lesz.
2021. okt. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!