Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem lehet ingyenes egy...

Miért nem lehet ingyenes egy koronavírus-teszt? 😔

Figyelt kérdés
Szerintem jó lenne sok okból
2020. okt. 6. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Ha van rá OK akkor ingyenes...
2020. okt. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De úgy értem hogy ha csak magunk szeretnénk :c
2020. okt. 6. 17:47
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Mert nincs rá OK. Beszélj háziorvosnál, ha indokoltnak látja akkor ingyenes.

A kenyér miért nincs ingyen ha csak magunk szeretnénk?


Mert valakinek elő kell állítani a tesztet, el kell végezni, ki kell értékelni, fizetni kell a szakembert, az üzemenyagot...

2020. okt. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Mert felesleges, és drága lenne az államnak. Ja és nincsenek rá felkészülve, ha csak úgy elmenne mindenki,mindenféle tünet nélkül kíváncsiságból. Lehet nem is lenne annyi teszt.
2020. okt. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%
Az egesz korona mizeria a lehuzasra megy meg a tulajdonreszek ujrafelosztasara(sok hostel etterem eladja az ingatlanat aron alul.)
2020. okt. 7. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Más országok megoldották (Ausztria, Németország, stb.), hogy legyen rá kapacitás, akkor is ha ingyenes, akkor is ha nem. De az a fránya Nyugat mindent rosszul csinál, mindenki csak Magyarországra vágyik, a Mekkába.


Viccet félre téve, ha megnézzük a kormány elmúlt 10 évét, akkor észrevehető, hogy semmit nem költött közszolgáltatásokra (ebben benne van az egészségügy, oktatás, katasztrófavédelem, stb.). A mostani béremelése az orvosoknak üdvözlendő, de az is csak 2 év múlva valósul meg és csak az orvosoknak, más személyzetnek mint pl. ápolók, aneszteziológusok nem, holott nekik is fontos a munkájuk. Kampányszagúnak érzem az intézkedést, és sokkal korábban meg kellett volna hozni, nem mikor benne vagyunk tövig a sz.rban.


A kormány a tesztekre se akar költeni mert nem olcsók és valahogy igazodik a fenti irányvonalra, a közszolgáltatásokon való spórolásra.

Amit megtehetne, de valamiért nem tesz meg (igazából szerintem csak azért mert inkompetensek), hogy engedjék meg a gyorstesztek rendeltetésszerű alkalmazását az eljárásban, aminek ára a PCR tesztekének töredéke lenne (max 5 ezer Ft). Ezeket alkalmazhatnák kontakt vagy határátlépő személy karanténkiváltására, a drága PCR teszteket pedig csak kórházi esetek igazolására használják, valamint pozitív gyorstesztek megerősítésére.


Mindemelett a PCR teszteket a mentősök végzik legtöbb esetben, ami plusz teher a számukra. És kevesen is vannak, van amikor több nap telik el míg elérnek vizsgálandó személyhez.

2020. okt. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én úgy szeretnék tesztet hogy csak én látom az eredményt
2020. okt. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!