Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid pozitív - hosszú karantén?

Dpfm kérdése:

Covid pozitív - hosszú karantén?

Figyelt kérdés

Kb. 5 hete visszatérő hőemelkedésem van délutánonként/esténként. Nem vészes, 37.1 és 37.5 között mozog. 2 hete vagyok karanténban, mert előtte azt hittem, hogy arcüreggyulladásom van, mert általában az szokott lenni a bajom. De 2 hete pozitív lett a tesztem. Ezen kívül a tüneteim: hidegrázás, fáradtság, rossz közérzet,torokfájás, izomfájdalom, fejfájás, megnagyobbodott nyirokcsomók. Szagokat, ízeket érzem és rajtam kívül senkin nem jelentkeztek a tünetek, pedig az idős, krónikus beteg szüleimmel élek együtt, 2 hete viszont elszeparálódtunk. Igazából ez az 5 hete tartó hőemelkedés ami zavar... Pedig amúgy mindenféle vitaminnal tömöm magam,sokat iszok és pihenek. Van még valaki rajtam kívül akinek ilyen sokáig volt hőemelkedése covid pozitívan? Nem tudom mire számítsak, mikor fog elmúlni. Lelkileg nagyon megvisel a bezártság, és a munkahelyemre is várnának vissza. Persze tudom, hogy szerencsés vagyok, hogy enyhék a tüneteim, de vajon mikor fognak elmúlni?

25/L



2020. okt. 12. 18:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%
Kamuvid-19
2020. okt. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Bocsi, lehet csak én nem értem, 2 hete vagy FOLYAMATOSAN pozitív, vagy 2 hete jöttek, amikor már egy ideje szarul voltál, akkor teszteltek, és azóta nem is jöttek?


Egyébként ahogy hallottam, ilyen 2 hónap is lehet a gyógyulás

2020. okt. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2 hete lett pozitív a teszt. Azóta a háziorvos elhajt, hogy ő addig nem rendel el újabb tesztet, amíg nem múlnak el a tüneteim. Magánba meg nem tudom, hogy tudnám megoldani, hogy teszteljenek, mikor hatósági karanténban vagyok és nem hagyhatom el a házat. Nem budapesti vagyok, itt nem jönnek házhoz tesztelni a magánlaborosok.
2020. okt. 12. 19:17
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Igen, volt ismerősöm, akinek 4-5 hétig nem ment le normálisra a hője. Ahogy hallom egyáltalán nem egyedi eset.
2020. okt. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
van, akinek 6-8 hétig is eltart a betegség. Attól, hogy pozitív a teszted, még lehet más bajod is, amitől a panaszaid vannak.
2020. okt. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát csak azért gyanús, hogy a koronától vannak tüneteim, mert szeptemberben kezdtem el új helyen dolgozni. Előtte egész nyáron nem dolgoztam, meg nem is nagyon mentem emberek közé. Aztán, ahogy elkezdtem dolgozni és bekerültem sok ember közé, akkor kezdődtek ezek a tünetek. Hát bízom benne hogy nem valami rejtett betegségem van, és elmúlik lassan magától...
2020. okt. 12. 22:59
 7/14 A kérdező kommentje:
Meg amúgy a munkába állásom előtt lett csináltatva nekem egy vérkép, és ott is minden rendben volt még akkor.
2020. okt. 12. 23:11
 8/14 anonim ***** válasza:
Egy alap vérkép sajnos nem sok mindent mutat ki.
2020. okt. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet? Férjemnek 10 napja van minden nap hőemelkedés, este láz, még mindig várunk a tesztre...
2020. okt. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát azóta bementem a kórházba, hogy miért nem múlik ez a hőemelkedés, csináltak egy részletesebb vérképet, meg egy mellkas röntgent, meg megvizsgált egy orvos, de minden rendben volt, úgyhogy hazaküldtek. Hát azóta is minden nap minimum 37.2re felmegy. De már mértem párszor 36.5öt is, és már időtlen idők óta nem mértem ilyen alacsonyat, úgyhogy most reménykedek. A nyirokcsomóim is mintha visszább mentek volna. Ja meg teszteltem egy negatívat. Úgyhogy engem nem érdekel, én már mennék vissza így is dolgozni hőemelkedéssel, de a háziorvos nem nagyon akar engedni. Azt mondja az egészség fontosabb, meg hogy most több ilyen páciense is van, akik hetekig szenvednek otthon coviddal. Én már 5 hete vagyok itthon xD De úgy tűnik tényleg a negatív teszt után is maradnak még vissza tünetek :/
2020. okt. 28. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!