Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ma délelőtt a semmiből elkezdt...

Ma délelőtt a semmiből elkezdtem benáthásodni , tüsszögni, viszont egy kolléganőm már hasonló tüneteket miatt kiesett a munkából. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Reggel még semmi bajom nem volt csak annyi, hogy éjjel arra ébredtem, hogy nagyon hideg a lakásban van és mondtam is a páromnak, hogy kapcsolja fel a fűtést. Aztán a munkahelyemen elkezdtem tüsszögni és elkezdett folyni az orrom. A kolléganőm állítólag ugyanilyen gyenge tünetek miatt van otthon a héten, és tulajdonképpen már arra is gondoltam, hogy ezért is betegedtem kicsit le én is , mert mi ebben a 3 napban kb.megszakadtunk a munkában, hogy egy ember kiesett.

Viszont nem tudom , hogy most mit tegyek?

Ittam egy neocitránt természetesen és lefeküdtem, hogy gyorsan helyrejöjjek, de mi van ha nem lesz jobb?

Nem tudom mit tegyek,mert alapból ilyennel simán elvan az ember.

Nem volt rossz a közérzetem, nem fájt a torkom, csak tüsszögök és náthás vagyok.

Ha most betelefonálok, akkor attól félek azt mondja a főnök, hogy jövő héten se menjek, vagy hogy csináltassak tesztet, de az rengeteg pénz illetve pénzkiesés, ha meg bemegyek akkor mi van ha kitudódik és akkor meg ezért teremtenek le..

Régen még 39 fokos lázzal is be kellett mennünk , amikor nem volt ki helyettesítsen és hát most nem tudom mit kezdjek ezzel a helyzettel.

Ráadásul tudod, hogy ezek a tünetek nem koronavírusra jellemző tünetek, így egy kicsit feleslegesnek is tartanám, hogy nem megyek be.

Mit tennétek a helyemben?


2020. okt. 14. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
A túl sok munka miatt valószínüleg legyengült az immunrendszered, a kolléganődtől pedig elkaptad a rhinovírust (megfázás). Ilyenkor több pihenés és vízfogyasztás javasolt. Fújd az orrod minél többet, eludj egy jót és reggelj kelj fel picit hamarabb, hogy lásd az állapotod változását. Ha jobban vagy, nincs rossz közérzeted és nem folyik az orrod, nyugodtan menj be, azonban figyelj arra, hogy a többieket ne fertőzd el (távolságtartás). Ha rosszabbul leszel, nyugodtan szólj be, hogy megfáztál, nem hiszem, hogy emiatt bárki is koronavírusra gondolna, főleg a jelenlegi esős, hideg időben.
2020. okt. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
Mindmeghalunk. Te is.
2020. okt. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Maradj otthon, hívd fel a háziorvosod. Ha a kollégád is ezt tette volna, amint kezdi rosszul érezni magát, talán nem is lennél beteg.
2020. okt. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
aludtam egy nagyot, ittam egy neo citrant és jobban lettem, úgyhogy talán nem lesz gond. azért köszönöm a válaszokat.
2020. okt. 14. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!