Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ma délelőtt együtt voltam az...

Ma délelőtt együtt voltam az unokámmal, akiről délutánra kiderült, hogy skarlátos. Munkahelyemen dolgozik egy állapotos kismama,14 hetes. Hétfőn bemehetek így dolgozni? Nem szeretnék semmi gondot okozni.

Figyelt kérdés
2015. okt. 24. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem mennék be. A skarlát cseppfertőzéssel terjed, és kb. 1 hét a lappangási idő. Azt javaslom, hétfőn reggel telefonáljon be a munkahelyére ez ügyben, esetleg a gyerek vagy a saját háziorvosához, hogy mit gondol róla.
2015. okt. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Mennyi lehet az esélye annak, hogy a 15 hónapos testvére is elkapja? Szerintem már nem érdemes elkülöníteni a gyerekeket, hiszen tegnap délutánig együtt voltak.
2015. okt. 25. 04:40
 3/3 anonim ***** válasza:

A skarlát antibiotikummal gyógyítható, szükség esetén megelőzésként is lehet szedni megfelelő antibiotikumot. Orvoshoz menj el hétfőn, kérd a véleményét, úgy biztosan nem ragasztod a kolléganődre a skarlátot.

Elég nagy a valószínűsége, hogy a testvér is elkapja a skarlátot, ezért ott is meggondolandó az antibiotikus védelem. De az orvosnak, gyerekorvosnak kell döntenie!

2015. okt. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!