Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Maszkellenesek, járványtagadók...

Maszkellenesek, járványtagadók, vírustagadók a helyemben mit tennétek?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok. Több krónikus betegségem van. Hetente több alkalommal járok kórházba életbentartó kezelésre.


A veszélyeztetett csoportba tartozok a fentiek miatt. Sokat vagyok emberekkel "összezárva" betegszállítóban, kezelőben.


Maszkot szoktam hordani, kötelezővé is tették. Biztosítják is minden egyébbel együtt.


Elég rossz a helyzetemben hallani a napi új fertőzötteket. A halottakat meg pláne. Főleg, hogy "meghalt kettő krónikus beteg".


Mit tennétek a helyemben?


Próbáljátok meg beleképzelni magatokat a helyzetembe.


Van veszély, nincs veszély?

Mindenki mást mond.


Maradjak otthon, vagy jöjjek-menjek akkor is, ha nem muszáj?


Ti ebben a helyzetben kockáztatnátok?

Érdemes megadni az esélyét annak, hogy esetleg belehalok? (Betegségek miat...)


Vagy amikor lehet maradjak otthon. Ha mennem kell, maszk és óvatosság.


Arra kérlek benneteket, hogy most konkrétan az én helyzetemre fókuszálva válaszoljatok. Ne általánosságban.


Köszönöm.



2020. szept. 13. 14:50
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
93%
Kit érdekel, hogy mások mit gondolnak? A te életedről van szó, ami a betegséged miatt súlyos veszélybe kerülhet. A maszk elleneseket meggyőzni úgysem tudod, ne törődj a véleményükkel.
2020. szept. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
88%
Vigyázz magadra,mert más nem fog.Én maszkot hordanék a helyedben,lehetőleg olyat ami a vírust is szűri.A saját életed lehet a tét,fölösleges kockáztatni.
2020. szept. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
43%

kedves kérdező!!!

Dr. Müller Cecília országos tisztifőorvos szavai:


"A maszk használata önmagában nem elégséges! Nem fogja a maszk az utca emberének A MASZK VISELÉSE NEM FOGJA MEGÁLLÍTANI A JÁRVÁNY TERJEDÉSÉT"


"Egy olyan szájmaszk viselése, ami tulajdonképpen egy hamis illúziót kelt bennünk, hogy mindentől védve vagyunk, ez nem helyes és semmiképpen nem elégséges, SŐT adott esetben egy felesleges tényező lehet..."


"Ezek a maszkok nem zártak!"


Forrás:

[link]

2020. szept. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
70%
Ember legyen a talpán, aki tudja, mi a helyes.
2020. szept. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
70%

Valóban nem tudni a mai világban, mi a helyes, főleg ezzel kapcsolatban.

De én a te helyedben mindenképpen hordanék maszkot, és elővigyázatos lennék, nem járkálnék ha nem muszáj, például amit tudok megrendelek, ha van valami rokonom vagy közeli barátom aki tud segíteni, akkor megkérném, stb... Vigyázz magadra, és ne érdekeljen más mit mond.

Amúgy meg azok a "maszk ellenes" emberek akikkel találkoztam vagy láttam a közösségi oldalas posztját, elég csökönyös, buta embereknek tűnnek, akik azt sem tudják mit csinálnak, csak úgy érzik, hogy harcolniuk kell valamiért mindenképpen.

2020. szept. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
21%

Hehe.

A vicc az egészben, mindkét oldal a másik oldalt "butának" mondja.

2020. szept. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
33%
Mindenképpen vigyázz magadra, de a maszk felesleges. Még a hivatalos propaganda szerint sem téged véd, hanem másokat tőled. Ezenkívül ha elkapod a vírust, onnantól kezdve a maszkhordás csak ront az állapotodon, mert utóbbit nagyban befolyásolja a belélegzett levegő minősége, az pedig nyilvánvalóan rosszabb a maszk alatt, mint a maszkon kívül.
2020. szept. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
72%

Igen, ez valóban így van, de én azért úgy látom, hogy sok maszkot viselő felveszi a maszkot már csak elővigyázatosságól is, akik meg nem, azok megvannak róla győződve, hogy jól csinálják amit, és hogy ez csak a szabadság korlátozása, és ők már csak AZÉRT SEM fognak maszkot hordani, stb...

Egy rohadt maszkot kell hordani, ettől nem leszünk szabadok? Vagy mert pár hónapig nem lehet határt átlépni? Én nem hinném, de mindenki döntse el maga.

Amúgy meg az AZÉRT SEM a lényeg, mert úgy érzik, hogy tiltakozniuk kell valamiért, mert ledegradálva érzik magukat. Belső frusztrációk... Ezért kitalálnak minden hülyeséget.

2020. szept. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
39%

8-as "csak" egy maszkot kell hordani?


Ez neked szól akkor:

https://www.youtube.com/watch?v=FdwBceRcuEw

2020. szept. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
19%
(van magyar felirat hozzá, csak kapcsold be)
2020. szept. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!