Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Komoly, szelepes, többrétegű,...

Komoly, szelepes, többrétegű, cserélhető betétes maszkot hordok. Ha véd a covid ellen, akkor meg kell, hogy védjen az influenza ellen is. Nemde?

Figyelt kérdés
Az influenza elleni védőoltás beadatását latolgatom.

2020. okt. 23. 23:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
28%
Miért? Idős vagy? Vagy beteg?
2020. okt. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Nem vagyok beteg.

Viszont a párom tavaly nagyon beteg volt a védőoltástól.


De a kérdés az, hogy ha megvéd mindkét vírustól a maszk, akkor felesleges beadatnom.

2020. okt. 23. 23:28
 3/23 anonim ***** válasza:
79%
Nem vagyok vírustagadó, de neked akkor nem is kell beadni. Félned sem.
2020. okt. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Félelemről szó sincsen, csak puszta logika alapján latolgatom.
2020. okt. 23. 23:35
 5/23 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell beoltatnod magad, hordhatod a maszkot eleted vegeig.
2020. okt. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%
Ha beoltatod magad vedett leszel … ha nem, a virus ugyan ugy itt lesz, ergo vedekezned kell ellene.
2020. okt. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
64%

Bizonyára megvéd. De mi értelme van? Minél ritkábban találkozik a szervezeted különféle kórokozókkal, annál gyengébb lesz az immunrendszered. Meg amúgy is elkaphatod olyan emberektől is, akikkel úgy találkozol, hogy nincs rajtad maszk (pl. családtagok). Kivéve, ha egyedül élsz, és nem találkozol senkivel.

Én inkább az immunrendszerem erősítésében hiszek. Elég ritkán vagyok beteg, akkor is csak pár napig szokott tartani. Persze ahol kötelező, felveszem a maszkot, sima (1 vagy 2 rétegű) textilmaszkot használok.

2020. okt. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%
mi a jelen hisztériától függetlenül sem oltódunk... soha nem is voltunk, úgyis évente vadonatúj kéne belőle, mert az előző biztos szrt se ér, de akkor meg egyáltalán minek?
2020. okt. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
17%
A maszk véd, de nem 100%, örülj ha a Covid ellen megvéd. Ha van oltóanyag a két vírusból az egyikre, akkor én simán beadatnám a helyedben.
2020. okt. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
40%
A maszk elsősorban attól véd, hogy ne fertőzz meg másokat és csak másodsorban védi a viselőjét. A védőoltást érdemes beadatni mindenképpen. Egyáltalán nem biztos, hogy a hivatkozott személy az oltástól lett beteg.
2020. okt. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!