Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Helyes a svédek meglátása...

Helyes a svédek meglátása miszerint a covid-19 nem helyezhető más betegségek fölé?

Figyelt kérdés

„Nem gondolhatunk csak a fertőzés megállítására,” – mondja Lena Hallengren, Svédország egészségügyi minisztere – „a közegészséggel is foglalkoznunk kell!”

Fontos megkülönböztetés: „A koronavírusra való összpontosítás, minden más körülményt kizárva, emberi életek veszélyeztetésével jár.”

Közben azt hozzá kell tenni, hogy Svédországban a koronavírusban elhunytak száma alacsonyabb Spanyolország, az Egyesült Királyság és Olaszországhoz képest, melyek mindegyike szigorú kijárási tilalmat vezetett be. Továbbá, Európa többi országától eltérően, Svédország gazdasági helyreállítása is jól halad.


Mindeközben sajnos pl. nálunk is kezelhető betegségben halnak meg fiatal emberek (vakbél, agyhártyagyulladás) és számos járóbeteg kerül elhanyagolásra és kezdődő betegség, pl. rák pedig nem kerül diagnosztizálásra.


2020. okt. 27. 15:50
A kérdező szavazást indított:
Helyes hozzáállás, a Covid-19-re nem kellene prioritással tekinteni.
A covid járvány most legyen mindennél előbbrevaló.
20 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze, a Covid fontos, de az egészségügy egésze fontos, hogy működjön.

De azt mondani, hogy Svédországban az elhunytak száma kisebb, mint azokban az országokban, melyeket a legdurvábban sújtott a vírus, de nem említed Magyarországot, ahol sokkal kevesebb halott volt tavasszal. Ez csúsztatás. A "svéd modell" megbukott.

2020. okt. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Helyes. Itt más ügyből kifolyólag kellett volna nekem is orvosi ellátás, gyógyszerelés, képtelen voltam a hivatalos csatornákon át elérni (se a háziorvos, se az ügyelet, sőt magánklinika sem volt hajlandó lépni) a mindenféle hülye rendelkezés miatt. És gondolom nem én vagyok az egyetlen, aki így járt.
2020. okt. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos dőlnek a történetek a közösségi médiákban arról, hogy mennyire nem képesek az emberek normális orvosi ellátást kiharcolni maguknak vagy a szerettüknek mert csak a covid számít.
2020. okt. 27. 16:45
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es

Nem a tavaszit kell számolni, hanem az összeset. Tehát az őszi covidosokat is, meg azokat is, akik elmaradt kezelések miatt haltak meg és utána mérleget vonni.

2020. okt. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
42%

Van igazság benne, de én a járványügyet külön választanám a többitől és ez az amiben nem értek egyet.

Ez kb olyan, mint az árvíz, erdőtűz egyfajta katasztrófa.

Törekedni kell a többi rendszer működtetésére, de mivel a vírus be tud jutni ezekre a helyekre is, ezért nem lehet függetleníteni attól.

Ráadásul hány olyan dokit ismersz, aki nincs a veszélyeztetett korosztályban?

Ez nem Svédország, más sok dolog (,hogy sajnos vagy nem az más tészta)

2020. okt. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!