Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az elkövetkezendő 2 hétben...

Az elkövetkezendő 2 hétben merjek-e kimozdulni a társasházból, ha az alattunk lévő lakóknál az egész családnak pozitív lett a koronavírus-tesztje?

Figyelt kérdés
Azért 2 hét, mert a koronavírus állítólag ennyi idő alatt életképes a szervezetben. Édesanyám gyógyíthatatlan fekvőbeteg, nagymamám pedig közel 90 éves, és szintén velünk lakik. A baj az, hogy nagymamám nyugdíja a napokban vált elérhetővé, és muszáj átvenni, mert a postán nem tudni, meddig tudják majd tartani, írásos meghatalmazásom pedig csak nekem van. Hivatalos iratokat is muszáj átvennem édesanyám nevében. A bevásárlást, gyógyszer-beszerzést viszont akár rendeléssel is meg lehet oldani. Ti ki mernétek mozdulni a házból? Nem magam miatt aggódok, mert én még átvészelném, ha el is kapnám, viszont a velem egy háztartásban élők egészségét, életét nem merem kockára tenni.

2020. okt. 28. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Miért, az alsó szomszédon keresztül tudsz kimenni a házból?

Vagy eddig sem mentél sehova? Hiszen bárhol találkozhatsz fertőzöttel.

Gondolom az óvintézkedések (fetrőtlenítés és társai) eddig is megvoltak.

2020. okt. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%

Maradj otthon csináld azt amit Müller mond !

Mikor azt mondja ne egyél azt is tartsd be .

2020. okt. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Egy társasházban mindig lehet olyan fertőző beteg, akiről nem is tudsz. Higéniai szabályokat betartod, annyi.
2020. okt. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Az agymosás eredményes.
2020. okt. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%
Nem tudom Cumi Cecília mennyit kap ezért, de az orvosi diplomájának a visszaadása már kijárna. Bődületes baromságokat képes beszélni. A gerinc hiánya pedig egyenes aggasztó, bár úgy néz ki, hogy ő tud nélküle élni. Ne engedj már az agymosásnak. A józan paraszti észt nem kellene elveszíteni.
2020. okt. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A lepcsohaz olyan, mint az utca. Maszk,tavolsag,stb. Igy.
2020. okt. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

"nagymamám nyugdíja a napokban vált elérhetővé, és muszáj átvenni, mert a postán nem tudni, meddig tudják majd tartani, írásos meghatalmazásom pedig csak nekem van"

Intézd el, hogy a te számládra utaljak! Lehet ilyet, nem kell az ő nevére számlát nyitni.

2020. okt. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!