Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A közelünkben lévő boltban a...

A közelünkben lévő boltban a bolti eladók/árufeltöltők nem képesek felhúzni az orrukra a maszkot. Hol lehet feljelentést tenni a bolt ellen?

Figyelt kérdés

2020. nov. 1. 12:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%

"Maszk nem befolyásolja az oxigénellátottságot."

Azért nem kéne általánosítani. Én például örökké fuldoklom a maszkban, ha elmegyek vásárolni és ruhát vagy cipőt próbálok és közben mondjuk lépcsőzni is kell. hajolok össze-vissza. Illetve a munkám olyan, hogy vannak napok, amikor majdnem egész nap hordom. Plusz tömegközlekedéssel járok. Olyankor oxigénhiányos állapotban érek haza, szédülök, fáj a fejem és olyan kómás vagyok délutánra. Ha nem olyan napon vagyok, hogy egész nap szinte hordom, akkor semmi bajom. Szóval felveszem, és tényleg normálisan, előírásszerűen hordom, de rosszul vagyok tőle, ha huzamosabb ideig van rajtam.

2020. nov. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
37%

#11: odafigyelsz az ivásra? Amit leírsz, az a kiszáradás tünete. Maszkban könnyű elfelejteni inni.


Ami még előfordul velem, hogy ha maszk van rajtam, akkor elkezdem rosszul venni a levegőt. Nem elég mélyen, az orrom helyett a számon át, túl szaporán. Ettől tényleg meg lehet szédülni, de odafigyeléssel, gyakorlással el lehet kerülni, a helyes légzést automatikussá lehet tenni. Próbáld meg, gyorssegélyként, hogy ha elkezdesz szédülni, akkor - a maszkot magadon tartva - veszel 4-5 vagy akár több lassú, mély lélegzetet.

2020. nov. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
71%

Lehetne esetleg abbahagyni a vitázást ? A szabály az szabály, és kész.

Viszont nem kell azonnal feljelentésre gondolni. Szólni kell az eladónak, hogy öltözködjön fel.

2020. nov. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
29%

"odafigyelsz az ivásra? Amit leírsz, az a kiszáradás tünete. "

Kiszáradás napi másfél-2 liter folyadék mellett irodai munkát végezve? Hát, gratulálok, ha ezt a következtetést vonod le. Amúgy érdekes, hogy minden nap ugyanannyit iszok és mint mondtam, ez nem több órányi maszkos napon nincs. Sőt, maszk előtti időben sosem volt. Egyébként ülőmunkát végzem, szóval nem valószínű, hogy a sok mozgástól fuldoklom és hagyjuk már ezt a légzéstechnikát. Nem fuldoklom a nap végére, csak ha olyan mozgást végzek, pl. vásárolok, hanem fáj a fejem, szédülök, kómás vagyok. Ezen nem segít a légzés. Vagyis igen, mégpedig úgy, hogy leszállok a buszról és onnantól fogva másnap reggelig, míg újra fel nem szállok a buszra, nem hordom a maszkot. Egyébként a bőröm is szabályosan felfrissül, amikor több órányi állandó, szabályos hordásból leveszem. Szóval oké, a szabály, az szabály, én hordom, úgy ahogy kell, de ettől még ez minden, csak nem egészséges! Ezt nem arra találták ki, hogy valaki szinte egész nap állandóan hordja...

2020. nov. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
73%
Tescóban is így hordják, de nemcsak az eladók. Öreglány (kb 68 éves) a sorban, dagadt faszi mackóban, lóg az állukon, még a szájukat se takarja. a pénztárnál a pénztáros buzgón fertőtleníti a szalagot a zsömléimbe is jut bőven, mondom köszönöm így nem kérném, nem belsőleg használnám. Az egyik ráordít a másikra pedig másfél méterre áll, menjen messzebb.most kit kéne feljelentenem? az eladót az öreglányt a pénztárost a dagadt faszit, vagy a két betévedt kisebbségit akiken maszk sincs. És ez csak egy nap, nincs annyi rendőr.
2020. nov. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
48%
Ha gondolod mehetsz helyette maszkban pakolni..
2020. nov. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!