Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan ne fertőzzem meg az...

Hogyan ne fertőzzem meg az élettársamat?

Figyelt kérdés

Kollégának rossz volt a közérzete, fejfájás, torokfájás .. hazament de együtt töltöttünk több órát. nincs teszt eredmény (lehet nem is tesztelteti magát), de legyünk pesszimisták és tegyük fel covid volt

Otthon a párom állapotos.. mit tudnék tenni a védelmében? költözzek szállodába? jó nyílván nem, de tényleg ki mit csinálna?



2020. nov. 9. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Ha van lehetőség tőle elvonulni másik szobába, akkor aludj ott, vegyetek sanytol fertőtlenítő kendőt és mikor használsz vmi közös helyiséget, akkor azt töröld át. Az étkezéseket, amit csak lehet próbáld meg a munkahelyeden intézni. De igazándiból, ha nem nyaljátok össze egymást és mosol alaposan kezet, már az is nagyfokú védettséget biztosít.
2020. nov. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, max a wc a sarkallatos pont.. el tudok vonulni egy szobába, leteszi a kaját az ajtó elé :).. még birom is a szobafogságot..csak egyrészt túlparázásnak tűnik a helyzet.. másrészről meg az esetleges magas láz árthat a babának..
2020. nov. 9. 14:49
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Hát figyelj, sztem ha megoldható az elvonulás különösebb erőfeszítés nélkül, akkor inkább tedd meg, lehet túlparázás, de ha nem, akkor is amit tudtál, megtettél. Nem kell sokáig így lenni.
2020. nov. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%
Legyél maszkban és akkor nem kell elzárkózni meg sokat fertőtleníts
2020. nov. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sokan azt mondják, hogy reménytelen elkerülni a családtag megfertőzését, szerencsére eddig nem lettem beteg, talán megúszom. A kollégának pozitív lett a tesztje, evvan.
2020. nov. 14. 18:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy reménytelen. Sok család van, ahol csak egy családtag kapta el, és nem adta tovább, mert vigyáztak egymásra. Igen, otthon is fel kell venni a maszkot, nem szabad együtt étkezni, el kell kerülni egymást a lakásban/házban, amennyire lehet, és rendszeresen kell szellőztetni, az nagyon fontos.
2020. nov. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem reménytelen. Gondolj bele, én fogorvosként el tudtam eddig kerülni, oké a maszk meg a plexi, de én direkt módon érintkezem nagyon sok ember nyálával, vérével, gennyel. Bejön a páciens, ő is összefogdos mindent, hiába törlöm le a kilincset, ha a ruhaakasztóhoz is hozzányúlt, meg egy papírt is kitöltött a Covidról. Védőfelszerelés ide vagy oda, elkerülhetetlen, hogy ne érintkezzek azokkal a felületekkel, amelyekkel ők is. És bizony volt már példa olyanokra, akikről utólag derült ki, hogy karanténból jött el/igazolt covidos mellől (a kitöltendő papíron hazudott). Én azt gondolom, hogy ha az ember nem cserél a másikkal nyálat és tart egy távolságot, az elegendő. Nem úgy kell elképzelni ezt a vírust, hogy ráugrik egyik emberről a másikra, ahhoz direkt kontakt kell az illető nyálával, persze ehhez az is elég, ha valaki a csulás kezével végig fogdossa a kilincseket, aztán azonnal a másik is átsimogat mindent és utána a szájába veszi a kezét, de ha az ember tudja, hogy erre most oda kell figyelni, akkor nem lesz baj.
2020. nov. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én úgy képzelem, hogy a beteg csinál maga köré egy "felhőt", amiből a maszk persze sokat kiszűr, de a fertőzőképesség simán megmaradhat két hétig vagy tovább, és úgy már nehezen képzelem el, hogy ne lenne annyi kapcsolat, hogy ne kapná el a férj/feleség.
2020. nov. 15. 16:30
 9/10 A kérdező kommentje:

Egyébként két napig elszeparáltam magam a hálószobánkba, amíg a párom a kanapén aludt, aztán volt lehetőségem elutazni egy külön lakásba. Hozzáteszem ha már lettek volna tüneteim akkor nem utazok el, mert az se etikus, viszont akkor szinte biztosan elkapta volna a párom.

Szerencsére nincs tünet.. és persze még ez se bizonyíték, mert tünetmentesen is fertőzhet valaki.. szóval sehogy se jó.

2020. nov. 15. 16:37
 10/10 anonim ***** válasza:

"aztán azonnal a másik is átsimogat mindent és utána a szájába veszi a kezét, de ha az ember tudja, hogy erre most oda kell figyelni, akkor nem lesz baj"

Miért, ha nem lenne most világjárvány, akkor azonnal átsimogatnál mindent és a szádba vennéd a kezedet? :)

2020. nov. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!