Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan lehetséges, hogy az...

Hogyan lehetséges, hogy az illető élettársa nem fertőződött meg? (hepatitis)

Figyelt kérdés

Van egy közeli rokonom, és Ő hepatitis-es, azt mondta hogy én nem kaphatom el tőle, mert vérrel meg szexuálisan is terjed. De hogy a párja sem kapta el tőle, ez azért érdekes. Mert állítólag megcsinálták neki is a tesztet.

Az illető vérátömlesztés útján kapta még a régi rendszerben történt ez 28 éve, ez is érdekes, hogy megtörténhet, hiszen nem a középkorban volt.

Szóval nekem nem kerek ez a történet. Annyira nem akartam boncolgatni, mert eléggé egy magánügye neki.

És amit viszont megkérdeztem és nem tudott rá választ adni? hogyha ez halálos betegség hogy tudott ilyen szép kort megélni vele? (lassan 80 éves lesz)



2017. máj. 18. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Attol is fugg, hogy a hepatitis melyik fajtajarol van szo. Sajnos testkozelbol tudom, hogy anno nem szurtek a hepatitist veradasnal, igy nagyon sokan fertozodtek meg veratomlesztessel. Nem kell ahhoz a kozepkorban lenni... eleg visszamenni kb 30 evet. Es ezt, hogy nem kapta el az elettarsa, ez is teljesen lehetseges, 2 ilyen is volt a csaladomban sajnos. Az, hogy 80 eves lesz, meg ez is hiheto, ugyanis a hepatitis C virusa (mar ha ez van a rokonodnak is), altalaban 20-30 ev alatt okoz olyan szovodmenyeket, amik halalosak. Kivetelek persze vannak. Az en csaladomban 32 ev kellett hozza :(
2017. máj. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

részvétem a családtagod miatt:/


egyáltalán az az érdekes, hogy nem akarok hülyeséget mondani hogy mikor de 1-2 évvel ezelőtt vették észre, teljesen véletlenül

ennyire lappanghat, nagyon megdöbbentő

2017. máj. 18. 15:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos teljesen reális, hogy vérátömlesztéssel kapta a megbetegedést.

Ha kapott vírusellenes kezelést (már több, mint 20 éve van rá mód), akkor meg jócskán meghosszabbodik az az idő, amit viszonylag egészségesen tölt el és nem is fertőz senkit. De a hepatitis C vírus egyébként is nagyon ritkán terjed szexuálisan, a hepatitis B ellen meg akár oltott is lehet a házastársa.

Abból, amit leírtál, minden lehetséges. Nyugodtan elhiheted, amit mond.

2017. máj. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!