Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A koronavírus milyen szövődmén...

A koronavírus milyen szövődményeket okozhat?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert 8 héttel ezelőtt volt pozitív tesztem. Rá két hétre teljesen tünetmentes lettem azóta pedig 1-1,5 hetente kezdek el a semmiből köhögni és olyan fájdalmak sugároznak az ízületeimbe, hogy néha alig bírom elviselni. Emellé hirtelen rossz közérzet is társul amit meg nem tudok magyarázni de pont olyan mint mikor 39 fokos lázzal nyomom az ágyat, csak éppen lázam nincs.


Vitaminokat szedem (C és D vitamin) de semmit nem használ. Egyszerűen megmagyarázhatatlan jelenségek ezek.

Ma már ötödjére kezdtem el rejtélyes módon köhögni, haza is zavartak a gimiből.

Soha ilyen nem volt ezelőtt, sőt egész évben nem voltam ennyiszer beteg.

Én most elsősorban arra gyanakszom, hogy a koronavírus valamilyen súlyos szövődményt hagyhatott ami ezt okozza és félek, hogy az egész életemre ki fog hatni.


Ezért is kérdezem, hogy milyen szövődményeket okoz ez a vírus?

Neten csak valami magzattal kapcsolatos dolgot találtam meg olvastam, hogy szívbetegséget okozhat.

Ezen kívül valami? Mit tegyek?


Köszönöm ha elolvastad és válaszolsz :)



2020. nov. 10. 01:08
 1/6 anonim ***** válasza:
8%

Gondolom, hogy a pozitív teszt otthoni karanténnal járt.


Azoknak a személyeknek az elérhetőségét (név, telefonszám, e-mail cím, intézményi elérhetőség) megtartottad-e, akik a tesztelésedet végezték?


Ui: ha igen, akkor szerintem ők tudnak érdemi választ adni. A "magzattal kapcsolatos dolog" hogyan jön ide, ha még csak gimnazista korú vagy? Máris Áldott Állapotban lennél? Esetleg kistestvért várnak a szüleid?

2020. nov. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1 Nincs meg semmi elérhetőség de gondolod, hogy tudnak segíteni? Mert akkor előkerítem valahogy másnem háziorvos segítségével.


Neem, dehogy is :DD Úgy értettem, hogy be írtam a keresőbe, hogy koronavírus szövődmények és kidobott valami magzattal kapcsolatos információt.

Nem vagyok terhes, mondjuk biológiai szempontból elég érdekes is lenne, tekintve, hogy fiú vagyok :D

2020. nov. 10. 01:58
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Egyik barátnőm egy hónapig volt beteg kb. Másik ismerősöm megjárta a kórházat is, ő is huszonéves és hónapokkal később is fáradékony lett még sokszor, és nem érezte jól magát.

Úgyhogy egyelőre még lehet, hogy csak lábadozol belőle. Megviselte a szervezetedet, nem véletlenül olyan veszélyes a vírus.

Szerintem hívd fel a háziorvososdat, hogy mi a helyzet és mit tudsz csinálni, hogy ne legyen baj.

Egyébként én azt csinálnám, hogy inhalálnék reggel és este, illetve ha ajánl valamilyen köhögés csillapítót az orvos, akkor azt szedni. Tartsd melegen a mellkasodat, utánanézhetsz még, hogy köhögés ellen és tüdőre húzódó betegségek esetén milyen praktikák vannak.

2020. nov. 10. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget :))
2020. nov. 10. 02:25
 5/6 anonim ***** válasza:
81%
Van long Covid. De ha minden igaz, hosszu honapok utan volt, akinek regeneralodott a tudeje, szive. Csak alattomos, csunya es kiismerhetetlen betegseg. Az eros kimerultseg is sokaig tarthat. Elsosorban nem a remtortenetekre gondolok, csak arra, hogy meg ez is normalis, es ezek is elmulnak.
2020. nov. 10. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
A felépülés tényleg hónapokat vehet igénybe. Leggyakrabban a tüdőkapacitás csökkenését, szívizomgyulladást és krónikus fáradtság szindrómát szoktak írni - meg ki tudja még, mi mindent. Ismerősömnek egy hónapig volt hőemelkedése, pl. Azt, hogy egy jobb időszak után visszaesik az ember, sokan írták.
2020. nov. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!