Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet, hogy az oltás kényelmes...

Lehet, hogy az oltás kényelmes megoldás?

Figyelt kérdés

Koronavírus ellen beadnak egy oltást. Azt mondják, hogy ezzel az oltással egy csapásra védetté válik az ember a koronavírussal szemben.

De hogyan?

Hogy támogatja jobban az immunrendszert egy egyszerre nagy adagban befecskendezett vírus,

mint az, hogy az ember saját magának építi fel szépen fokozatosan az egészségét, és azt megőrzi?



2020. nov. 11. 09:22
A kérdező szavazást indított:
Az oltás mindenek felett, gyors, kényelmes, nincs más teendő, mint várni a védő hatást
A saját egészségem helyreállítása, és tartós megóvása a leghatékonyabb mód a koronavírus ellen, még ha sokszor fáradtságos is
Más, leírom
8 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%

Azért ez nem így működik azért... Védőoltások útján egy legyengített vírust kap a szervezet, amitől nem /kevésbé produkálja a kór tüneteit. A célja az, hogy az immunrendszer elraktározza a kórokozó információit, így védettséget szerezzen ellene/felismerje a betegséget, ha természetes úton kapná el később - így kevesebb komplikációval járna a kórlefolyás.

Pozitív, ha trenírozod az immunrendszered, de önmagában egy erős immunrendszer kevesebbet ér ezen a téren, mint egy gyengébb védőoltással.

2020. nov. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy az immunrendszer (többnyire) felismeri azokat a kórokozókat, amelyekkel már találkozott. Az oltás lényege az, hogy beküldenek egy legyengített változatát a virusnak (ez esetben a koronavirusnak), amelyet nagy valószínűséggel a szervezet le fog győzni, és fogja már tudni, hogy hogyan kell azzal a virussal szemben reagálnia. Ez az emlékezési idő más és más, bárányhimlőt ugye egyszer kapunk el, mert utána a szervezet emlékezni fog rá és nem kell többször tőle félnünk. Ez az "emlékezési idő" kórokozónként változó.

Na most a választ egy kérdéssel kezdeném. Melyik jobb, ha mindig óvatosan lépkedsz és figyelsz mindenre, hogy ne lépj egy rozsdás szögbe, vagy ha már tudod (és az immunrendszered is), hogy mit kell tenni ha rozsdás szögbe léptél? Az utóbbi lesz a kedvezőbb helyzet, mivel az emberi faktor mindig hibázik - egyszer úgyis belelépünk, ugyanigy, egyszer úgyis előfordulhat, hogy elfelejtjük a maszkot, megfogunk valamit, amivel bejut a korona a szervezetünkbe.

Természetesen az egészséges immunrendszer az első lépése, hogy magát a virust legyőzzük, de ha az emberek szervezete ismeri már a virust, akkor az egy nagyon nagy előny és az immunrendszer tudja kezelni a helyzetet.

Egyébként ide tartozik az is, hogy alapvetően nem feltétlenül maga a virus öl meg (ami nem is a szándéka, mert a gazdatest halála az ő "halála" is), hanem az emberek a saját immunrendszerük fokozott immunreakciójába halnak bele (200%-on pörögnek a szervek és feladják).

Végszóként annyi, hogy egyik sem kényelmes megoldás, az oltás sem jelent majd 100%-os védelmet, a kettő kell együtt. És ha megkérdeznél, hogy beadatom-e az oltást: igen, de még hónapokat fogok várni azzal, hogy lássam milyen mellékhatások jelennek meg másoknál.

2020. nov. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Hat nem tudom mennyire vagy ebben a témában jártas.. En euben tanulok volt jarvanytanom is ugyhogy mondhatjuk hogy tudon miről beszélek.

A vakcina alapvetően egy jo dolog. Évek óta jelen van.. Csak most kezdtek el ezt a hulyeseget hogy autizmust okoz. (mivel egyre fejlettebb az Eu egyre tobb autistat "fedeznek fel" es ezt valaki összekapcsolta a vakcinákkal. Mindegy engedjuk el)

A vakcinaban KIS mennyiségű virus van jelen vagy az antitest,ellenszer, vagyis nem olyan mintha arcba kohognenek. A mennyiség sokat szamit.

Ez azt jelenti hogy egy gyengebb immunrendszer is megkaphatja, elkezd a szervezete antitesteket termelni. Ugyhogy amikor igazabol találkozik a vírussal az sokkal kevesbe vagy egyaltalan nem lesz ra hatassal.

Btw az oltasoknak rengeteg fajtaja van. De a koronavirus vakcinaban szerintem nem kell megbízni. Tul rovid ez az ido egy normalis oltás kikiserletezesere.

Remelem igy oke:)

2020. nov. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Az oltás művi beavatkozás.


Egy karbantartott immunrendszer akkor sem dől össze, ha természetes úton kerül a koronavírussal kapcsolatba.

Minél hatékonyabban működik az immunrendszer, annál valószínűbb, hogy kivédi a nemkívánatos kórokozókat.

2020. nov. 11. 09:47
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Rendben. Akkor élj ebben a hitben.
2020. nov. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Ez nem pusztán hit, hanem tapasztalat.


Volt már egy pár nagy dobra vert vírus, influenza is van minden évben, mégsem kaptam el egyiket sem, holott nem oltattam magam,

viszont megteszek minden tőlem telhetőt az egészségemért.


És pont itt van a kutya elásva.

Hiába nyomnak oltásokat emberekbe, ha azok semmi egyebet nem hajlandók tenni a védelmük érdekében, csak várni a hatást.

2020. nov. 11. 10:19
 7/28 anonim ***** válasza:
65%
Nem rosszból, de ha csak a saját véleményedet akarod fújni az embereknek, akkor miért teszed fel a kérdést? A választ megkaptad, mindkettő kell, az oltás nagy segitség az immunrendszernek.
2020. nov. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Abba belegondoltatok már, hogy hogy viselkedik majd a szervezet, ha egy év maszkhordás és távolságtartás után hirtelen szembesül azzal a mennyiségű kórokozóval, amit az oltással belé nyomnak?
2020. nov. 11. 10:42
 9/28 A kérdező kommentje:

Az immunrendszert ugyanúgy edzeni kell, mint a szervezet többi részét ahhoz, hogy hatékonyan tudjon működni, azaz a lehető legtöbb kórokozóval találkoznia kell ahhoz, hogy ellenük ki tudja alakítani a védelmet. Ehhez természetesen idő kell.

Most viszont maszkot hordunk, távolságot tartunk, így nem cserélünk vírusokat, bacillusokat, ami azt eredményezi, hogy egyre satnyul az immunrendszer, mivel nincs használva.

Az ilyen satnya szervezetekbe fogják belefecskendezni a cuccost.


Hová fog ez vezetni, mit fog okozni?

2020. nov. 11. 10:53
 10/28 anonim ***** válasza:
66%
Láthatóan nem vagy kompetens a kérdésben. A józan paraszti ész jó dolog, de vannak esetek mikor a laikus logikánál kicsit több ismeretre van szükség.
2020. nov. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!