Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ilyen enyhe lehet a covid?

Ilyen enyhe lehet a covid?

Figyelt kérdés
Szombat óta meg vagyok fázva, fejfájás, kis orrdugulás, de úgy dolgozni is jártam, viszont tegnap este azt vettem észre, hogy szó szerint semminek nem érzem az illatát... ez nagyon furi mert ilyen még nem volt, persze már otthon vagyok nem érintkezek senkivel, de már jól vagyok.. de semmi láz, de még köhögni sem köhögtem
2020. nov. 19. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Ki mondta, hogy covid? Amúgy van, akinél ilyen gyenge, vagy még ilyen se, más meg belehal.
2020. nov. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Többnyire enyhébb ennél, a többség észre sem veszi. Viszont a félelem rettentően felerősítheti.
2020. nov. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Csináltass egy tesztet.

Ha nálad enyhe, az egy dolog. Akit fertőzöl, az meg belehalhat.

2020. nov. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akinél enyhék a tünetek, az sokkal kevésbé is fertőz. Ezt már számos orvoscsoport kimutatta.
2020. nov. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez hülyeség, hiszen vírushordozó még lehet!
2020. nov. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) megerősítette, hogy a COVID nem veszélyesebb, mint az influenza!

Az Egészségügyi Világszervezet végül megerősítette azt, amit mi és számos szakértő és tanulmány hónapok óta mond - a koronavírus nem halálosabb vagy veszélyesebb, mint a szezonális influenza.

A WHO legfelsőbb vezetésének tagjai ezt a bejelentést tették közzé


a 34 tagú igazgatótanács

[link]


2020.október 5-én, hétfőn tartott rendkívüli ülésén

[link]


Valójában úgy tűnt, hogy ők maguk sem fogták még fel teljesen.

Az ülésen Dr. Michael Ryan, a WHO egészségügyi sürgősségi programjának vezetője elárulta, hogy adataik szerint a világ nagyjából 10%-a fertőzött Sars-Cov-2-vel. Ez a „legbiztosabb becslésük” hatalmas növekedés az eddig hivatalosan elismert esetek számához képest, ami eddig körülbelül 35 millió volt.

Dr. Margaret Harris, a WHO szóvivője később megerősítette ezt az értéket, kijelentve, hogy az az egész világon végzett széles körű szeroprevalencia-tanulmány átlageredményein alapszik.


Bár Dr. Ryan szerint „a világ túlnyomó többsége továbbra is veszélyben van”, ez valójában mégis egy nagyon jó hír, ami megerősíti, hogy a vírus nem olyan halálos, mint ahogy korábban mindenki jósolta. A világ népessége nagyjából 7,8 milliárd ember, ha 10% -uk fertőzött, ez 780 millió eset. A Sars-Cov-2 fertőzéseknek tulajdonított globális halálozások száma 1 074 342. Ez nagyjából 0,14% -os fertőzési halálozási arány (IFR), ami egyezést mutat a szezonális influenza adataival és a világ minden tájáról érkező szakértők korábbi jóslataival.


0,14% közel 25-ször alacsonyabb, mint a WHO márciusi 3,4%-os „ideiglenes értéke”. Fontos, hogy eddig ezt a számot használták azokban a modellekben, amelyeket a lezárások és más drákói politikai intézkedések igazolására használtak.


Valójában, tekintettel a Covid állítólagos halálozásának eddigi eltúlzására, az IFR valószínűleg még 0,14%-nál is alacsonyabb, és azt mutatja, hogy a Covid sokkal kevésbé veszélyes, mint az influenza, tehát a korlátozó intézkedések nemcsak most, hanem a járvány egész ideje alatt megalapozatlannak bizonyultak.

2020. nov. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%
Nem kell ehhez WHO, én ezt már tavasszal is megmondtam.
2020. nov. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Nagyon okos vagy, gratulálok!
2020. nov. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Köszi, el is várom.
2020. nov. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!