Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A klórhexidines szájvíz...

A klórhexidines szájvíz (nálam Curasept) tényleg csökkenti a vírus okozta fertőzés súlyosságát? Az egész családom az lett kivéve én. Viszont használni is csak én használok ilyet.

Figyelt kérdés
[link]
2020. nov. 21. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyilatkozott már erről tavasszal az operatív törzs, hogy nem.
2020. nov. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Na jó. Orbán Viktor minielnök úr szócsövei azt is mondták, hogy hülyeség maszkot hordani és egyéb böszmeségeket is. Valamint ez egy annál frissebb kutatás azért.


Persze nyilván ezt sem szabad szentírásnak venni, amit a cikk ír.

2020. nov. 21. 19:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés nekem azt üzeni, hogy jobban megbízol gyk-s vadidegenek véleményében, mint a HVG vagy a Cardiffi tudósok szavahihetőségében.


És tán még tudósnak sem kell lenni ennek belátásához: a fertőzés súlyossága a bejutó kórokozóktól függ, amit pedig hatékonyan pusztít a szájfertőtlenítő.

Szerintem egyébként már a sima sós vizes öblögetés is segít a megelőzésben.

2020. nov. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kíváncsi leszek ezeknek a tanulmányoknak a végére. Az viszont fura, hogy a családunkban négyből hárman kapták el. Unokatesóméknál ketten. Szóval végigment mindenkin én meg megúsztam. Persze lehet csak szerencse kérdése és nem az, hogy fullos szájvizet és fogkrémet használok-e. :D
2020. nov. 21. 19:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt hallottam, hogy igenis véd a vírus ellen a torokfertőtlenitôs dolgok. Szájvizek, szopogató tabletták.
2020. nov. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Oszinten. Ha az orrlyukadon belelegzel egy covid virusos partikulat, az a legcsoveden at a felso legutadba jut, megis, hogy jon a kepbe a szajviz?!
2020. nov. 22. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!