Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az emberek hány százalékán...

Az emberek hány százalékán mehet át tünet nélkül, és aki elkapja abból mennyinek lehetnek "enyhe" tünetei!?

Figyelt kérdés

Lehet már volt mint kérdés, de most ezen kezdtem el gondolkodni.

Családba már átestünk mind rajta, mi szerencsések voltunk, akinek volt annak is enyhe tünettel. (kb. 1 hétig, száraz köhögés, torokfájés, kisebb hőemelkedés)

A szomszéd nő, pedig 39+ -os lázzal 1 hétig alig bírt kimászni az ágyból is, és fárjén pedig még enyhe tünetek se voltak, pedig kizárt hogy ne kapta volna el.

Másik szomszédba is család 5 tagjából egynek volt kicsit súlyosabb tünetei, meg a lányának enyhébbek.

(Megyei statisztikába egyikünk se került be)



2020. nov. 25. 13:48
 1/3 Hellmano ***** válasza:
100%
Szerintem elég sokan semmi tünetet sem produkálnak amúgy. Tehát nem is tud róla, kicsit kapar a torka egyik reggel kisebb hőemelkedés, de nem tulajdonít neki semmi jelentőséget, mert másnap már nincs is stb. Vannak immunis emberek, akiket meg sem fertőz, pedig abban a közegben vannak ilyenről is tudok.
2020. nov. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj. Rengeteg olyan emberről tudok, akik pozitív eset mellett voltak egy háztartásba, de őket nem tesztelték, illetve néhol betegek is voltak. Én azt mondom, hogy most van Száz valahány ezer kimutatott eset, de szerintem az országban kb 1,5millió lehet ez a szám.
2020. nov. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2-es

Á, kizárt a másfél millió. Nagyon ritka, hogy valakinek egyáltalán semmi tünete ne legyen. Az már ugyan gyakoribb, hogy alapból vagy időnként máskor is krehácsol vagy fáj a feje, aztán emiatt betudja annak, vagy eleve leszarja, de még így is erős túlzás a milliós nagyságrend, amit itt már régóta szajkóznak.

A szlovákoknál nemrég volt ez a tömeges tesztelés, akkor ugye 1,5%-ot találtak azok között, akik elvileg nem gondolták magukat betegnek, nyilván főleg azért, mert tünetmentesnek érezték magukat. Ez ott kb 75 ezer ember (5,5 M lakos), nálunk meg olyan 140 ezer lenne.

2020. nov. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!