Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért van az hogy valaki egy...

Miért van az hogy valaki egy kis náthával megússza a COVIDOT és valaki meg intenzívre kerül?

Figyelt kérdés
2020. nov. 27. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Nemhogy "kis náthával", a döntő többség egyenesen tünetmentes, észre sem veszi!


Vannak kivételek, de alapvetően (nem kizárólag, mielőtt linkelgetitek a világ másik felén elhunyt makkegészséges, 20 éves élsportolókat!) immunitás, általános egészségi állapot, életkor kérdése.

2020. nov. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Az a "döntő többség" az legfeljebb az összes eset fele, de inkább annyi sem.
2020. nov. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Ezt nem tudják még biztosan.
2020. nov. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%
De igen. Lásd szlovák és osztrák tömeges tesztelések.
2020. nov. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ez tényleg lehet egyéni.

Nagyon összetett dolog ez.

Nyilván százalékosan javít az esélyeken az életkor, milyen immunrendszerrel rendelkezik az illető. De ez nem minden.

Egy új vírus, nem tudni kinek hogy fog rá reagálni a szervezete.

Lehet hogy a saját immunrendszere rosszul méri fel a vírust, és túl erősen reagál rá. Szóval maga a saját immunrendszered végez veled. Túlreagálja.

Illetve mivel nem boncolnak, így bennevan az is, hogy az illető vagy 2 éve nem volt orvosnál, ez az idő alatt kialakultak nála befolyásoló betegségek(attol mert tünetei nincsenek, még azért nagyban rontanak az esélyeken megfertőződés esetén).

Ami szerintem még reális, hogy kinél mennyire fog kijonni, az az, hogy mennyi "katona" támadja meg az erődöd. Azaz hogy mekkora a fertőzöttség. Nem mindegy hogy mennyi vírus jut be. Ha pl valaki beletüsszent a szádba, vagy csak valahogy a kezeddel bejuttatsz egy kicsit. Ez nagyon nem mindegy. Kutatások is igazolják. Ugyanúgy valószínű hogy elkapod, megfertőződsz, de javíthat az esélyeken, szóval igazából emiatt van értelme a kézfertőtlenítésnek, távolságtartásnak, maszknak(bár itt is azért lényeges lenne hogy higénikusan használjuk, sok embernek már 3hónapja ugyanaz a maszkja van. Agyonfogdos mindent, leveszi a maszkot, begyűri a zsebébe, felveszi. Ráadásul a fos textilmaszkok nem is érnek igazán sokat. De a helyes maszkhasználat az érne.

2020. nov. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5. Nekem pl. csak orrdugulás volt, még lázam sem volt... már jól vagyok, úgy kaptam el hogy az irodában kolléganőm Nagyon beteg volt, folyamatosan köhögött és zárt helyiség volt így nagyon sok vírust nyelhettem be, de így sem.. másik velem egykorú kolléganőm nagyon súlyos állapotban került.. hihetetlen.. miért?
2020. nov. 28. 09:41
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem azon múlik, hogy ki mennyire stresszel rá. Én azt látom, hogy az ismerőseim körében aki nem aggódtak miatta és nem tartották egy influenzánál komolyabbnak, azon tünetmentesen vagy egész minimális tünetekkel ment át, azon ismerőseim viszont, akik rettegtek, azok megszenvedték. Persze lehet hogy csak hiszti volt, de mégis fura, hogy a járványtagadóknak beállítottaknak kutya bajuk sem lett.

Olyat mondjuk, aki covid miatt kórházba került volna, vagy netán meghalt volna covidban, nem ismerek egyet sem.

2020. nov. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De Szijjártónak is extra mennyiségű vírus volt mégis jól megúszta..
2020. nov. 28. 09:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem egy ismerősöm bekerült negatív teszttel a kórházba tüdőproblémával, de a kórházban nem hitték el neki, hogy ez nem covid, (hiába mondta, hogy ilyen tünetei már évekkel korábban is voltak), ezért betették egy kórterembe három covidos mellé, harmadnapra már neki is pozitív lett a tesztje. És csak azért szenvedett sokat, mert félrekezelték, amint hajlandóak voltak az alapbetegségével is foglalkozni, utána jobban lett.
2020. nov. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A fő tényező a stressz. Kiváltó okai közt ott van a "veszélyeztetettség érzése", a tünetei közt pedig pont azok, amik miatt most ennyien megbetegszenek: "A stressz az immunrendszerre fejti ki károsító hatását. Az immunrendszer legyengülése, pedig közvetlenül hat a betegségek kialakulására, melyek létrejöttében az érzelmek jelentős szerepet játszanak."

[link]

2020. nov. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!