Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az beteges, ha legszívesebben...

Az beteges, ha legszívesebben öngyilkos lennék, de úgy, hogy ne haljak meg, csak kórházba kerüljek, intenzívre?

Figyelt kérdés

Már el is terveztem, mikor és hogyan csinálnám, hova kerül addig a macskám, és gyűjtöm a pénzt ami kelleni fog amíg lábadozom. Tudom, hogy nem ésszerű normális embernek, de azt is tudom, hogy nincs más mód, hogy kitörjek a helyzetemből. Ez beteges?


(Előző kérdésem: http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__5..


2013. dec. 26. 23:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
ha csinálod csináljad rendesen, ne sajnáld már ennyire magad hogy még túl is akarod élni!
2013. dec. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
de különben nagy hülyeség, vannak ennél jobb megoldások:)
2013. dec. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Passiflora ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha ezt tennéd, az szerinted hogyan segítene abban, hogy "kitörj" a jelenlegi helyzetedből?


Mennyivel lennél utána jobb helyzetben?

2013. dec. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kicsit. Azzal számoltál, hogy nem fogsz hazajutni? Kapni fogsz ingyen egy szobát. Mondjuk Bábán. Meg egy szép fehér kabátot. Ja az ujjai nem jól vannak, de majd megszokja az ember. Szóval inkább ne csináld. A pszhichológusoknak is van elég dolga, az orvosoknak, a mentőknek és a rendőröknek szintúgy. Senkinek nem lesz jobb. Próbáltam minél tűrhetőbb, értelmesebb választ adni, hátha segít.
2013. dec. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Igen, ez azt jelenti, hogy problémáid vannak és szeretnéd, ha segítenének neked és figyelnének rád.

Öngyilkossági kísérlet helyett inkább keress fel egy pszichológust.

2013. dec. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy "beteges"-e, de megnyugtatlak, hogy szinte minden "öngyilkos"-jelöltnek ez a célja. Nem akarnak ők meghalni, csak "majdnem meghalni". Az lebeg a szemük előtt ilyenkor, hogy felébrednek egy nagy, fehér ágyban egy kórházban, ahol körülveszik őket az aggódó családtagok, rokonok, barátok, és könnyes szemmel kérdezgetik, hogy mit tehetnek értük, és mindenki belátja majd, milyen igazságtalan volt, hogy nem figyeltek rá eleget, és innentől kezdve majd mindenki vele fog foglalkozni, őt fogja segíteni, és akkor majd nagyon boldog lesz.


Ez azért problémás, mert


1. lehet, hogy meghal, vagy egy életre megnyomorodik az illető


2. egyáltalán nem biztos, hogy így lesz; simán lehet, hogy a családtagjai majd nem értik, meg kérdezgetik, de továbbra sem tudnak neki segíteni, csak járatják egy fél évig pszichiáterhez, aztán ugyanott tart, ahol addig


3. aki erre vágyik, az nem meghalni akar, hanem azt akarja, hogy figyeljenek rá és segítsenek neki. Nézzenek már végre oda, jöjjenek rá, hogy mennyire szenved és értsék meg és akarjanak segíteni. Te egyáltalán nem a halálra vágysz, és ugyanúgy félsz tőle, mint minden ember.

2013. dec. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Bárzsing ***** válasza:
Ha elmész a pszichiátriára és előadod, hogy mennyire foglalkoztat az öngyilkosság gondolata, fel fogják ajánlani, hogy feküdj be. Mégis jobb így, mint egy kísérlet után bekerülni. Meg aztán megtervezheted a dolgot, de ha véletlenül nem úgy sikerül, előfordulhat, hogy belehalsz.
2013. dec. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Szerintem nem helyes hogy úgy gondolod ez a megoldás, hiszen annyi ember van aki szívesen segítene mèhg ha nem is «látod» őket. Beszèlj a rokonaiddal, vagy csak menj el egy pszihológushoz, az sokat segít. Egyèbkènt èn szörnyen elitèlem az öngyilkosságot, számomra azt jelenti hogy valaki gyáva máshogy megpróbálni kiszabadulni azokból a helyzetekből, amiket tulajdonkèppen saját maga teremtett tudatalatt. Sajnálom hogy úgy èrzed, hogy ennyire kilátástalan helyzetben vagy :(
2013. dec. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Néhány hónapja ilyen helyzetben voltam. Arról szólt az egész, hogy tudtam, segítségre szorulok, de nem tudtam KÉRNI. Szerencsére akkor valaki szembesített ezzel, és rávett, hogy forduljak szakemberhez. Megtettem, és azóta kijöttem a gödörből. A terápiát viszont folytatom, mert nagyon hasznosnak találom. :)
2013. dec. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
szerintem neked egy nagy adag szeretetre van szükséged!:))
2013. dec. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!