Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez esetben mit tud tenni?

Ez esetben mit tud tenni?

Figyelt kérdés

Megismertem egy fiút, még nem találkoztunk, egyébként ő külföldi. Elmondta nekem,hogy hepatitis B fertőzése van. Szed rá gyógyszert, de ő nem kaphat oltást, mert állitolag azok kaphatnak csak akiknek még nem volt ez a fertőzés. Mondta, hogy az exe be volt oltva hepatitis b ellen, és ugye együtt voltak és mégis elkapta.

Mit tehetünk így? Nekem megvan ez az oltás, de neki azt mondták hogy ez csak egy pajzs, 50 százalék ban véd meg, ha bejut a fertőzés elkaphtom.

Mit tehetünk? Nem kezelhető véglegesen a fertőzés ? Nem lehet megszüntetni neki ezt?



2020. nov. 27. 19:41
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:

Egyebkent ha szamit, az apjatol kapta el kiskoraba, az apja pedig 12 eves koraba,es meg mindig van neki es 55 eves..

A fiu pedig 20 lesz, nem volt meg nemi kapcsolata.


Mitevok legyunk?

2020. nov. 27. 20:19
 2/30 anonim ***** válasza:

Először is, orvost kérdezz!! Pl. Háziorvost, bőr- és nemibeteg gondozó szakrendelését, infektológust.

Az akut hepatitis B általában 3-6 hét alatt, szövődménymentesen gyógyul. Ebben az esetben a beteg tüneti kezelést kap, pihen, és diétázik.

Krónikus hepatitis B fertőzésről beszélünk, ha a májgyulladás tünetei több mint hat hónapon át fennállnak. Ilyenkor interferon, és antivirális terápiával próbálják kordában tartani a vírus szaporodását.

A leírásodból arra következtetek, hogy a fiúnak ez utóbbi van. Tévedtem?

A vírust a vér és a testnedvek terjesztik, leggyakrabban szexuális kontaktussal terjed, de közös borotva, fogkefe, törülköző is átviheti a fertőzést.

Ami a szexualitást illeti, a védőoltás második adagja után a fertőzés valószínűsége 70% -kal csökken. De ez nem mindenkinél hát, ezért a védő ellenanyag mérése aktuálissá válik a befejezett oltási sorozat után fél évvel. A vakcina kb. 15 évig véd.

Ha szexuális kapcsolatot akarsz létesíteni, akkor óvszert anális, orális, és vaginális szexnél is használd.

Kevés az információ + nem is kérdezted, hogy más mit tenne, de nekem nem lenne kedvem kockáztatni.

2020. nov. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

Miközben írtam, te is írtál, így már látom mi a helyzet.

Rendszeresen jár kontrollra?

2020. nov. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszod.. igen szerintem kronikus van neki, most szerintem nem tud jarni kontrollra, de szed gyogyszereket
2020. nov. 27. 20:38
 5/30 A kérdező kommentje:

Scholarship en van most, igy nem tud kontrollra


Akkor semmikep se lehetne ezt megoldani?


O ra nem hat az oltas?


Nagyon szeretnek vele lenni..

2020. nov. 27. 20:39
 6/30 anonim ***** válasza:

A hapa-B oltás Téged véd. Te mikor kaptad meg?

Tudni kéne az aktuális állapotát, és ellenőrző vérvétele eredményét.

Felnőtt vagyok + ápoló, de hiába hajtana a szerelem, tudatlanul biztos nem szexelnék senkivel.

2020. nov. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Én 7. Ben amikor mindenki mas is

Most 20 leszek 1honap mulva

2020. nov. 27. 20:50
 8/30 A kérdező kommentje:
Azt mondta,hogy a fertozes meg nem karositotta meg a szervezetet. Ezt mondtak neki, es hogy legyen egeszseges , alacsony zsir .igy tudja kontrollalni csak.
2020. nov. 27. 20:53
 9/30 A kérdező kommentje:
Azt mondta hogy minden honapban volt vervetelen amig otthon volt az orszagaban. Es mindig magas volt neki
2020. nov. 27. 20:56
 10/30 anonim ***** válasza:

Figyelj! Kérdezd meg a háziorvosodat. Nem kell megmondani a fiú nevét, de kikérheted a tanácsát. Nem a fiút bántom, mert ha igaz a sztori, akkor nem okolható, de az egészségedet könnyebb elveszteeni mint meggyógyulni.

A mostani pandémiás helyzetben hívd fel, meg se kell jellenned a rendelésén, 'arc nélkül' könnyebb beszélni, és kikérni egy tőlem szakavatottabb véleményét.

2020. nov. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!