Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ti beadatjátok gyereketeknek...

Ti beadatjátok gyereketeknek az influenza elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
Hány éves a gyerkőc?Nekünk most ajánlotta a doktornőnk és gondolkodom rajta,hogy beadassam e.
2014. nov. 27. 12:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem, ahogy magunknak sem. Csak a kötelezőket kapja meg.
2014. nov. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon rosszak a tapasztalatok a családban, ismerősi körben, igaz, felnőtteknél. Majdnem mindenki komolyan megbetegett tőle, különösen az idős nagyszüleim. Hónapokig nem jöttek ki belőle. Apu életében egyszer szorult antibiotikumos kezelésre légúti megbetegedés felülfertőződése miatt: az oltás után... Én nem merném beadatni, még magamnak se ezek után, nemhogy a gyereknek.
2014. nov. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem adatom be.
2014. nov. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, és mi magunknak sem. Férjem (de több ismerős is így járt) tavaly beadatta, nagyon rosszul volt, lázasan feküdt napokig, pedig nem egy ágynak dőlős típus.
2014. nov. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme. Annyi féle influenza terjed már a világban, hogy nincs az a védőoltás, ami mindegyiktől megvédene. És tuti, hogy pont azt kapnánk el, ami ellen nem oltanak be.
2014. nov. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem, csak a kötelező oltásokat kapják.
2014. nov. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Én magam sose oltattam be,de a férjem és családja minden évben oltatja magát a kicsi gyerekek is,soha semmi bajuk nem volt az oltástól és influenzások se voltak egyik évben sem.

De valahogy mégis félek beoltatni a lányunkat,2 éves amugy.

Azért is javasolta a doktornőnk,mert most kezdi a bölcsit decemberben és szinte biztos,hogy elkapja majd ott az influenzát,aminek igen súlyos szövődményei lehetnek ilyen kicsi korban.

2014. nov. 27. 12:55
 8/17 anonim ***** válasza:
nem
2014. nov. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

2 nagyobb gyerekemet (6 illetve 3,5 évesek) oltatom, a 14 hónapost még nem tudom.

A legnagyobbat 3 éves, a középsőt 1,5 éves kora óta minden évben. Pont ma írattam fel receptre. A középsőm és a picike tartós betegek, gondozás alatt állnak, a különösen veszélyeztetett kategóriába tartoznak, nekik ingyenes is az oltás. A nagynak azért adatom be minden évben, hogy ezzel is védjem Őt is és a kicsiket is.

A picire annyit mondott a doktornő, hogy ajánlja is meg nem is. Még nem tudom, mi lesz, megkapja-e. Nagyon nem hiányozna neki most egy influenza, de bízom benne, hogy a nagyok oltatásával Őt is megvédjük. Nem viszem gyerekközösségbe, az oviba sem volt még velem soha.

2014. nov. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Lemaradt, hogy soha semmi gondunk nem volt. Az oltás után sem és az influenza szezonban sem.
2014. nov. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!