Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha munkatársam covid fertőzött...

Ha munkatársam covid fertőzött, akkor hány nap múlva várhatók a betégség tünetei a többieken?

Figyelt kérdés

Pont ő volt az, aki nem vigyázott, húzgálta a maszkját, hogy nincs levegője, és közel jött a másikhoz, egyeseket átölelt, hiába szóltunk rá. Együtt dolgoztam vele, és az étkezőben is voltunk egyidőben. Szerdán ő már rosszul érezte magát, fájt a háta, a végtagjai, izzadt, nem bírt pakolni, de azért végigtolta a műszakot.


Segítsetek gondolkodni légyszi, most nagyon kivagyok, mi lesz.


Tehát ha ő szerdán lett tünetes, akkor az előző napokban is fertőzhetett már, akkor is érintkezett velünk, munkatársakkal. Akkor mikor fertőzhetett, és rajtunkmikor jelentkezhetnek a tünetek, vagy ha nem, akkor mikor nyugodhatunk meg, hogy nem fertőződtünk meg tőle?



2020. dec. 11. 08:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Munkatársad igazoltan covidos? Úgy tudom, a tünetek előtt is fertőzhet. Olyan is van, hogy együtt élő családban volt covidos, és ő még sem kapta el.
2020. dec. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, igazoltan az.

Fertőzhet már előtte is, éppen emiatt latolgatom az esélyeket, hogy már előtte is fertőzhetett.

Egy másik munkatársam is kidőlt, gyanús ő is, nála tegnap estére jött ki a láz és rosszullét, de náluk a családban is van covidos.

2020. dec. 11. 08:48
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, nem kell ennyire parázni. Nekem 2 közvetlen kolléganőm lett Covidos az elmúlt két hónapban, de én pld nem kaptam el tőlük, pedig velük vagyok osszezarva egész nap. Nyugalom.
2020. dec. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3-as, jó neked, szerencséd volt, valahol ebben reménykedem én is, hogy így lesz, de mennyi idő kell, hogy megnyugodjak?


Tudod, én parázok, mert sajnos, a férjem már veszélyeztetett korban van, a gyerekemnek egy korábbi vizsgálat szerint gyenge a tüdőkapacitása, könnyített testnevelésen volt, és ott vannak anyukámék, akik már bőven veszélyeztetett korban vannak. Félek, hogy bajuk eshet, lehet nagyobb bajuk, mint nekem. Féltem őket. És nekem se hiányzik egy betegség.


Tudom, hogy nem kell pánikolni, a tényeken nem változtat, csak hát idegesít a helyzet.

2020. dec. 11. 08:56
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

3-as vagyok. Elhiszem, nekem is 8o éves az anyukám, van családom és én sem szeretném ha bajuk lenne. De az is baj, ha az ember annyira fél, akár simán be is vonzza ezeket a félelmeket. Nem szabad. 😊


Vitaminok, kezmosas, fertőtlenítes, maszk, és főleg nyugalom, nem lesz semmi baj. Ezt kell vonzani, és akkor nagyobb valószínűseggel ez is jön be. Csak ezt akartam mondani, az előbb nem fejtettem ki rendesen.

2020. dec. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
A maszkbetegség (légkondi-) nem fertőző. Bár tüdőgyulladással jár és sokak lélegeztetőre is kerülnek miatta. Ezt Covidnak nevezik kampányból.
2020. dec. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os, ugye tudod, hogy most irtó nagy ökörséget írtál? Majd rájössz, ha netán te is elkapod.


Nem akarok vitatkozni, ha te így gondolod, én elfogadom, de légyszíves, ne trollkodd szét a kérdésemet, ha érdemben nem tudsz válaszolni arra, amit feltettem.

2020. dec. 11. 09:43
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
Átlagos lappangási idő 4 nap.
2020. dec. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag 3-5 nap a leggyakoribb. Nàlunk anyósom volt az, a tünetek megjelenése előtti nap nálunk volt, köhögött is, de senki se kapta el itthon. Ezen nagyon meglepődtem. Szóval ne idegeskedj, lehet semmi gond nem lesz!
2020. dec. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Igazatok volt :-) Ezt most megúsztam :-)


Vigyázok továbbra is, és vigyázzatok ti is magatokra!

2020. dec. 15. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!